Antyszczepionkowe plakaty w Siemianowicach Śląskich. Poseł Gramatyka interweniuje

Na ulicach Siemianowic Śląskich pojawiły się plakaty informujące o szkodliwości szczepionek przeciwko COVID-19 skierowane do rodziców. Przedstawiają one płaczące dziecko z pistoletem przystawionym do głowy, obok widnieje napis To nie są tradycyjne szczepionki. Interwencję w sprawie podjął poseł Michał Gramatyka z ruchu Polska 2050, który na Twitterze poinformował o piśmie wysłanym do prezydenta Siemianowic Śląskich Rafała Piecha.

Antynaukowe bzdury już nie tylko w wypowiedziach @RafalPiech ale także na miejskich nośnikach w @SieSlaskie – oto moje pismo do Prezydenta https://bit.ly/3tcWaJh

Twitter Michał Gramatyka

Zwracam Pańską uwagę na to, że forma graficzna plakatów może budzić uzasadnione oburzenie wśród odbiorców. Podobnie treść plakatów – zawierają one nieprawdziwą informację, jakoby szczepionki przeciwko COVID-19 były „eksperymentalnym preparatem”, w nieuzasadniony sposób atakują rząd oraz Radę Medyczną przy Premierze RP. Uprzejmie proszę o udzielenie informacji, czy Pan, lub podlegli Panu urzędnicy wyrazili zgodę na umieszczenie w publicznych miejscach tych kłamliwych materiałów?

Fragment pisma skierowanego przez posła Gramatykę do prezydenta Piecha

Za umieszczenie plakatów w przestrzeni publicznej mieszkańcy miasta komentujący sprawę posądzają właśnie prezydenta. Przypomnijmy, że podczas październikowej inauguracji ruchu „Polska jest jedna” Rafał Piech wypowiadał się m.in. przeciwko tzw. „segregacji sanitarnej”, apelował również do Prezydenta Dudy o wetowanie wszystkich ustaw wprowadzających ograniczenia dla niezaszczepionych przeciwko COVID-19.

Obrazek domyślny
Natalia Wrocławska

Redaktorka prowadząca Śląskiej Opinii. Prowadzi podcast Szum Sporego Miasta.