Rząd wprowadza stan epidemii

Stan epidemii w Polsce. Prośba o poważne traktowanie zaleceń o ograniczaniu kontaktów. Ponad 400 osób zarażonych koronawirusem w Polsce. Edukacja zdalna będzie prowadzona na większą skalę.

? Premier Mateusz Morawiecki: Żeby zapobiegać dalszemu rozprzestrzenianiu się koronawirusa, wprowadzamy dziś stan epidemii. Podjęliśmy decyzję o wstrzymaniu lekcji do Świąt Wielkanocnych. Staramy się robić wszystko, by przygotować Polskę na najbliższe trudne tygodnie.

? Premier Mateusz Morawiecki: Jak dzisiaj widzimy, że Chińczycy i Koreańczycy wracają do pracy, to też dlatego, że przestrzegali reguł kwarantanny. Ceną za załamanie kwarantanny może być czyjeś zdrowie i życie. Musimy traktować to bardzo poważnie.

? Minister zdrowia Łukasz Szumowski: Dziś ponad 400 osób zarażonych koronawirusem, dziś ponad 50 osób zostało zarażonych, 900 osób jest hospitalizowanych. To upoważnia mnie do podpisanie rozporządzenia wprowadzającego stan epidemii.

? Minister edukacji Dariusz Piontkowski: Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w naukę prowadzona na odległość. Decydujemy się na przedłużenie te działania, które już się rozpoczęły. Miały sprawdzić, czy to możliwe do zrobienia.

? Minister edukacji Dariusz Piontkowski: Rozporządzeniem wprowadzimy obowiązek systematycznego przekazywania wiedzy, by nauczyciele mogli kontaktować się z uczniami, a także wystawiać im oceny.

Obrazek domyślny
Sebastian Pypłacz

Redaktor naczelny Śląskiej Opinii. Wiceprezes stowarzyszenia BoMiasto. Członek zarządu Związku Górnośląskiego.