Marszałek i radni Koalicji Obywatelskiej apelują do prezydenta Siemianowic Śląskich

Nie cichną echa wystąpienia prezydenta Siemianowic Śląskich Rafała Piecha podczas inauguracji ruchu „Polska jest jedna”.

Prezydent Piech w zeszłą sobotę wygłosił mowę przeciwko tzw. „segregacji sanitarnej”, potem zaapelował do Prezydenta Dudy o wetowanie wszystkich ustaw wprowadzających ograniczenia dla niezaszczepionych przeciwko COVID-19. Rozpoczął tym samym tworzenie ruchu „Polska jest jedna”, którego członkami zostali już między innymi: Anna Maria Siarkowska (posłanka PiS) i Jan Pospieszalski. Piech spotkał się także z uczestnikami sobotniego wiecu i wysłuchał laudacji dotyczącej swojej osoby z ust Wojciecha Olszańskiego, przedstawiającego się jako Aleksander Jabłonowski. Olszański jest aktorem, który stremuje na YouTube programy o treściach narodowych, skrajnie prawicowych.

Na wypowiedzi prezydenta Siemianowic Śląskich zareagowali zarówno politycy kojarzeni z opozycją jak i partią rządzącą. Jakub Chełstowski, marszałek województwa śląskiego, zapowiedział na antenie Radia Piekary: „Napiszę do niego pismo, żeby takich absurdalnych tez publicznie nie wygłaszał” po czym dodał, że takie głosy powinny być eliminowane z opinii publicznej.

Podczas czwartkowej sesji Rady Miasta radni Koalicji Obywatelskiej zadali Prezydentowi szereg pytań o organizację spotkania inicjatywy, uczestnictwo Prezydenta i ewentualny wpływ na miasto. W piątek wydali oświadczenie, w którym piszą: „nie akceptujemy zawstydzania mieszkańców i ośmieszania naszego miasta, które w mediach ogólnopolskich, wskutek tych wydarzeń, określono jako „ciemnogród”. Apelujemy, szczególnie do Radnych Klubu Stowarzyszenia Mieszkańców Siemianowic (SMS), by powstrzymali dalszą eskalację tego rodzaju politycznych działań swego lidera Rafała Piecha, gdyż wyrządzają wielką szkodę i przynoszą wstyd Siemianowicom Śląskim.

W piątek odnotowano ponad 1300 nowych zakażeń COVID-19. W środę Minister Zdrowia ogłosił: „Przekroczyliśmy barierę czwartej fali„.

Obrazek domyślny
Sebastian Pypłacz

Redaktor naczelny Śląskiej Opinii. Wiceprezes stowarzyszenia BoMiasto. Członek zarządu Związku Górnośląskiego.