5 na weekend: Karolina Skórka

„Amok” Izabela Janiszewska
Nie mogłam się doczekać „Amoku”! Po świetnym „Wrzasku” i „Histerii” byłam bardzo ciekawa jak zakończy się historia Larysy Luboń i Bruna Wilczyńskiego. Nic więcej Wam nie powiem, bo odkrywanie zagadek to najlepsza część tych kryminałów. Iza, czekam na kolejne książki!

Athlete A: sport w cieniu skandalu
Pewnie kilka lat temu słyszeliście o skandalu w amerykańskiej gimnastyce. Byłe zawodniczki ujawniły liczne przypadki molestowania przez lekarza kadry Larry’ego Nassara. Dokument na Netflixie opowiada o szczegółach tej szokującej sprawy, a także pokazuje jak ważna jest konfrontacja ze sprawcą przemocy.

„21 polskich grzechów głównych” Piotr Stankiewicz
Tą książkę przeczytał dla mnie Marcin Popczyński – audiobooka znajdziecie m.in. na Storytel. Muszę przyznać, że nie spodziewałam się po niej za wiele: ot trochę narzekania na Polaków. Tymczasem autor przytacza tak ciekawe i celne przykłady, że nie mogłam się od niej oderwać. Warto dodać na półkę do przesłuchania.

„10 minut i 38 sekund na tym dziwnym świecie” Elif Shafak
Turcja od najsmutniejszej strony – tak najkrócej podsumowałabym tę książkę. Historia Leila nie poprawi Wam humoru, ale nauczy wiele: o jej rodzinnym kraju, pozycji kobiet i religii. Mimo ciężkiego kalibru książkę czyta się wyjątkowo szybko.

Jezioro marzeń
Na koniec sentymentalna podróż do przeszłości, czyli „Jezioro marzeń”. Serial pojawił się w tym roku na Netflixie i nie mogłam go sobie odmówić. Sto lat temu w telewizji widziałam tylko kilka odcinków, teraz nadrobiłam całą historię losów nastolatków z Capeside. W gratisie szalona moda lat 90 i 2000: czy naprawdę dobrowolnie nosiłyśmy biodrówki?

Obrazek domyślny
Karolina Skórka

Prowadząca główne wydanie Śląskiej Opinii.