Kolejny potężny inwestor w Bytomiu. Panattoni wybuduje trzy hale przemysłowe

Przy ulicy Węglowej powstanie Panattoni Park Bytom. Najaktywniejszy deweloper nieruchomości przemysłowych na świecie wybuduje trzy ogromne hale przemysłowe o łącznej powierzchni 131 tysięcy metrów kwadratowych. Inwestycja zapewni nowe miejsca pracy.

Firma zakupiła 26,26 ha gruntu i ruszy ze swoją pierwszą realizacją w Bytomiu, która obejmie trzy hale przemysłowe. Lokalizacja pozwoli na sprawne dotarcie do kluczowych ośrodków w kraju oraz w regionie Europy Środkowej.

Do końca I kw. 2023 r. Panattoni dostarczyło w województwie śląskim 2,5 mln m kw. powierzchni przemysłowej – najwięcej ze wszystkich regionów, w których działa. Firma nie zwalnia tempa i zakupuje kolejne grunty pod nowe inwestycje, tym razem przy ul. Węglowej w Bytomiu. Inwestycja, która docelowo osiągnie powierzchnię 131 000 m kw., zapewni najemcom doskonałą lokalizację w centrum Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Przez Bytom przebiega pięć dróg krajowych, autostrada A1 i dwie drogi wojewódzkie – między innymi główne szlaki komunikacyjne łączące Kraków z Wrocławiem i Czechy z polskim wybrzeżem.

– Bytom czerpie ze wszystkich atutów regionu, oferując bardzo dobre połączenia komunikacyjne oraz szeroką ofertę uzbrojonych terenów. Miasto nie posiada obecnie wielu nowoczesnych powierzchni przemysłowych, dlatego potencjał do rozwoju w tym zakresie jest ogromny – mówi Marek Dobrzycki, Managing Director w Panattoni.

Tworząc Panattoni Park Bytom deweloper dostarczy platformę biznesową wspierającą rozwój wielu branż. Nowoczesne obiekty sprawdzą się doskonale zarówno w procesach logistycznych, magazynowych, jak i produkcyjnych, dodatkowo oferując przestrzenie socjalno-biurowe i infrastrukturę towarzyszącą, dostosowaną do działalności przyszłych najemców.

– Inwestorzy patrząc na region Śląska doceniają rozbudowaną infrastrukturę, dostęp do wykwalifikowanej kadry, ale bardzo często podkreślają też probiznesowe podejście samorządowych instytucji, wspierających rozwój przedsiębiorczości. Zaangażowanie władz lokalnych – obejmujące m.in. przebudowę infrastruktury drogowej, czy doprowadzenie kanalizacji na odcinku kilku kilometrów – było także ogromnym wsparciem w przygotowaniu realizacji Panattoni Park Bytom. Ogromnie dziękujemy i doceniamy pomoc, która sprawia, że zawsze chętnie wracamy na Śląsk – dodaje Marek Dobrzycki.

Grunt dostarczyła śląska firma GTB Metropolis, która przygotowała teren od strony prawnej i technicznej.

– Byłem przekonany, że pozyskamy atrakcyjnego dla Gminy Bytom nabywcę na nasz grunt. Lokalizacja jest znakomita; w bezpośrednim sąsiedztwie obwodnicy, bardzo blisko wjazdu na autostradę A1, niedaleko centrum Bytomia. Bardzo się cieszę, że tym nabywcą jest Panattoni – najaktywniejszy w Polsce deweloper magazynowy – mówi Mike Musil, wiceprezes GTB Metropolis.

– Bytom jest atrakcyjnym miejscem do lokowania biznesu. Położenie w samym sercu Metropolii, doskonała komunikacja, potencjał ludzki to atuty, które sprawiają, że tylko w ciągu ostatnich trzech lat nowi inwestorzy zdecydowali się na zakup działek nie tylko przy ul. Węglowej, ale też Hakuby, Strzelców Bytomskich, Celnej i Siemianowickiej – mówi Michał Bieda, zastępca prezydenta Bytomia.

– W naszej strefie ekonomicznej inwestorów znalazły już niemal wszystkie działki. Cieszymy się, że dobry klimat dla inwestycji w Bytomiu przyciąga tak renomowane firmy jak Panattoni. Dokładamy wszelkich starań, żeby procesy inwestycyjne toczyły się sprawnie, ale też w zgodzie ze zrównoważonym podejściem do otoczenia i środowiska – dodaje Michał Bieda.

Inwestycja spełni najwyższe standardy z zakresu zrównoważonego budownictwa i uzyska certyfikację środowiskową metodą BREEAM na poziomie Excellent. Deweloper zastosuje rozwiązania ograniczające emisję CO2 czy zużycie energii i wody, a także zapewni podwyższoną izolacyjność ścian i dachów. Zaimplementuje też system inteligentnego oświetlenia i urządzenia HVAC. Ponadto pracownicy obiektów skorzystają m.in. ze stref zieleni przed biurami, infrastruktury dla rowerzystów, miejsc do ładowania samochodów elektrycznych i bardzo dobrego dostępu do komunikacji miejskiej.

Panattoni jest europejską filią Panattoni Development Company, jednego z największych deweloperów powierzchni przemysłowych na świecie, prowadzącego działalność w 26 oddziałach w Ameryce Północnej i w Europie oraz w Indiach. Na Starym Kontynencie Panattoni obecne jest od 2005 roku. Oprócz Polski swoje przedstawicielstwa ma w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Czechach i Słowacji, Holandii, Hiszpanii, Portugalii, Węgrzech, we Włoszech, Francji Austrii, i Szwecji oraz Danii. W 2022 firma otworzyła swoje pierwsze biuro w Indiach. Do tej pory spółka zrealizowała w Europie projekty o łącznej powierzchni blisko 20,3 miliona m kw. W 2022 firma otworzyła swoje pierwsze biuro w Indiach. W ramach Panattoni działa struktura, dedykowana projektom dopasowanym do indywidualnych potrzeb najemców, typu build-to-suit. Wśród kluczowych klientów są takie firmy jak Amazon, DB Schenker, DHL, Fedex, DPD, XPO, Coca Cola, Weber, Whirlpool, Bosch, Volkswagen, H&M.

Urząd Miasta Bytom

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@slaskaopinia.pl.