Żory: Koncerty, wystawa i aukcje – charytatywna impreza na rzecz pomocy Ukrainie

„Wolna Ukraina” – pod takim hasłem już w najbliższą sobotę, 19 marca odbędzie się w Żorach charytatywna impreza, z której cały dochód przeznaczony zostanie na wsparcie dla Ukrainy i uchodźców z tego kraju. 

Koncert charytatywny na rzecz pomocy Ukrainie i Ukraińcom to oddolna inicjatywa mieszkańców naszego Miasta, koordynowana przez Stowarzyszenie na rzecz kultury „Kantata”. Okazując solidarność z Ukrainą artyści zadeklarowali, że chętnie zagrają za darmo, by w ten sposób wesprzeć zbiórkę środków na pomoc naszym sąsiadom ze wschodu. 

Impreza charytatywna rozpocznie się w sobotę, 19 marca o godzinie 17:00 w Domu Kultury w Żorach (ul. Dolne Przedmieście 1). Udział w koncercie potwierdzili artyści: Chwila NieuwagiRyczące Dwudziestki, złożony z obywateli Ukrainy zespół Czarnobrywc’i oraz MuzyKajaka. Artyści nie pobierają wynagrodzenia za występ.

Na tym jednak nie koniec atrakcji! Podczas imprezy popularny dziennikarz i reporter Marek Sygacz, który pracował na Krymie i wielokrotnie był na froncie w Donbasie, przedstawi „Opowieści z frontu”. 

Imprezie będzie też towarzyszyła wystawa malarstwa ukraińskiego artysty ViktoraStiepanowicza GritsinyBędzie można nie tylko obejrzeć jego prace, ale także je zakupić – środki ze sprzedaży obrazów zostaną przeznaczone na wsparcie artysty, który obecnie przebywa w Ukrainie walcząc o wolność swojego kraju. 

Podczas koncertu odbędą się także licytacje, z których dochód również wesprze Ukrainę. Na licytację trafi m.in. obraz Viktora Stiepanowicza Gritsiny oraz piękne gliniane serce. 

Prowadzona będzie też zbiórka do puszek na rzecz wsparcie Ukrainy – przeprowadzi ją żorski sztab WOŚP. 

Bilety wstępu na koncert będą sprzedawane w formie cegiełek na rzecz pomocy Ukrainie i uchodźcom z tego kraju. 

Koncert charytatywny „Wolna Ukraina” organizowany jest przez Stowarzyszenie na Rzecz Kultury „Kantata” z Żor, we współpracy z Żorskim Centrum Organizacji Pozarządowych, Miejskim Ośrodkiem Kultury w Żorach i Miastem Żory, a także żorskimi Radami Dzielnic.

Urząd Miasta Żory

Obrazek domyślny
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@slaskaopinia.pl.