Nowe centrum pomocy dla uchodźców w stolicy województwa śląskiego

Różnego rodzaju wsparcie uchodźczynie będą mogły uzyskać w nowym Centrum Integracyjnym dla Cudzoziemców w Katowicach. Już 22 stycznia odbędą się tam warsztaty psychologiczne.

Placówka zapewnia możliwość nauki języka polskiego, wsparcie psychologiczne, doradztwo zawodowe oraz pomoc w kwestiach formalnych związanych z życiem w Polsce – m.in. w zapisaniu dziecka do szkoły czy w uzyskaniu świadczenia 500+. Będzie też można otrzymać paczki z żywnością i artykułami higienicznymi.

Centrum Integracyjne dla Cudzoziemców w Katowicach znajduje się przy ul. Fryderyka Chopina 1, lokal nr 2, tel. 535 505 958, e-mail: katowice@adra.pl.

W niedzielę, 22 stycznia, zaplanowano tam dodatkowe wydarzenie dla kobiet, które uciekły przed wojną w Ukrainie. To warsztaty psychologiczne pod hasłem ,,Droga do nowej siebie”. Celem spotkania, które poprowadzą pochodzące z Ukrainy psycholożki, jest m.in. wsparcie kobiet w poradzeniu sobie z traumą wojenną i pomoc w powrocie do równowagi psychicznej.

Warsztaty odbędą się w siedzibie Centrum, są bezpłatne i potrwają od godz. 9.00 do 17.00. Można się na nie zapisać telefonicznie pod nr 536 525 155 lub mailowo, pisząc na adres rkorulczyk@adra.pl.

Urząd Miasta Częstochowy

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@slaskaopinia.pl.