Samorządowcy tworzą punkty szczepień powszechnych

W dniu dzisiejszym (12 kwietnia) odbyło się kolejne, cotygodniowe posiedzenie zdalnego sztabu kryzysowego z udziałem przedstawicieli lokalnych samorządów, Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Żywcu, Szpitala Żywiec, żywieckiego pogotowia i służb mundurowych. Tematem głównym spotkania było uzgodnienie lokalizacji Punktów Szczepień Powszechnych na terenie powiatu żywieckiego, organizowanych poza obecną siecią placówek medycznych.

Pierwotnie przyjęta przez samorządowców koncepcja zakładała utworzenie czternastu punktów szczepień i taką propozycje przesłano do Wojewody Śląskiego, jednak wytyczne dotyczące tworzenia punktów zawęziły ją do czterech. Niezależnie od tej decyzji uzgodniono, że we wszystkich gminach na terenie powiatu żywieckiego prowadzona będzie rejestracja osób chętnych do szczepień. Uzgodniono również, że podmiotem koordynującym szczepienia, w tym utworzenie zespołów szczepiennych będzie placówka medyczna – Szpital Żywiec.

Samorządowcy uzgodnili, że Punkty Szczepień Powszechnych utworzone zostaną na terenie gmin: Jeleśnia, Lipowa, Łękawica, Węgierska Górka. Dodatkowo planowany jest punkt szczepień na terenie Miasta Żywca, którego organizacją zajmuje się Szpital Żywiec.

Szczegóły dotyczące adresów punktów szczepień, systemu rejestracji i ewentualnej obsługi pacjenta podamy do publicznej wiadomości w najbliższym możliwym terminie.

Starostwo Powiatowe w Żywcu

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@slaskaopinia.pl.