Strażacy dowiozą na szczepienia

Strażacy mają wspomóc samorządy w ogólnopolskiej akcji szczepień przeciw Covid-19. Będą m.in. pomagali dotrzeć do punktów szczepień osobom, które nie mogą tam dojechać we własnym zakresie. 

W grudniu 2020 r. w siedzibie Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej odbyło się spotkanie szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michała Dworczyka z komendantem głównym Państwowej Straży Pożarnej nadbryg. Andrzejem Bartkowiakiem i prezesem ZG ZOSP RP dh. Waldemarem Pawlakiem. Zgodnie z podpisanym na tym spotkaniu listem intencyjnym, strażacy będą pomagali gminom w akcji szczepień. Samorządy wskażą, jakie mają potrzeby w tym zakresie. Informacje przekażą komendantom miejskim i powiatowym PSP. Państwowa Straż Pożarna określi możliwości zaangażowania sił i środków jednostek PSP i OSP.

Strażacy będą pomagali dotrzeć do punktów szczepień osobom, które nie mogą tam dojechać we własnym zakresie. Te działania będzie koordynowała PSP. Gminy będą wspierane finansowo przez rząd, a cała akcja ma przebiegać z zachowaniem reżimu sanitarnego, w uzgodnieniu z lokalnymi inspektorami sanitarnymi.

Urząd Miejski w Bielsku-Białej

Default image
Informacja Prasowa
Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@slaskaopinia.pl.