Racibórz: miejskie przedszkola i żłobek otwarte od 11 maja

11 maja otwieramy miejskie przedszkola oraz żłobek. Placówki będą pracować według wytycznych Ministerstwa Edukacji i Głównego Inspektora Sanitarnego. 

Prezydent Raciborza Dariusz Polowy, na podstawie rozporządzenia Ministra Edukacji z dnia 29 kwietnia, podjął decyzję o otwarciu miejskich przedszkoli i żłobka. Po konsultacjach z dyrektorami tych placówek wyznaczono 11 mają na dzień otwarcia. Do tego czasu w placówkach trwają prace nad przygotowaniem do przyjęcia dzieci.

Przedszkola i żłobek zostaną wyposażone w ozonatory, dodatkowe środki higieny, materiały do dezynfekcji i ochrony osobistej. 

Przypominamy, że zgodnie z wytycznymi GIS w przedszkolach oraz żłobku obowiązuje ograniczenie liczebności dzieci. Placówki będą mogły przyjąć średnio około połowę swoich podopiecznych. O szczegóły rekrutacji prosimy pytać w placówkach lub sprawdzać ich strony internetowe. 

Prosimy uwzględnić, że z przedszkola w pierwszej kolejności powinny korzystać te dzieci, których rodzice nie mają możliwości pogodzenia pracy z opieką dziecka. 

Informacja prasowa Urzędu Miasta Racibórz

Default image
Informacja Prasowa
Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@slaskaopinia.pl.