Manifestacja poparcia dla Białorusi

Katowice dały głośny wyraz poparcia dla demokracji na Białorusi!  W piątek wieczorem w Katowicach odbyła się manifestacja poparcia dla ruchu demokratycznego w Białorusi. Protestujący sprzeciwiali się przemocy obecnej władzy. W wydarzeniu wzięło udział ponad sto osób. Zorganizował je kolektyw Uotwarty Ślůnsk.  Komentarz:  Spójrzcie na te zdjęcia i poczujcie nadzieję, która bije od młodych, zaangażowanych i pięknych Białorusinek i Białorusinów. Ich kraj się budzi, a oni wyszli na ulicę swojego nowego miasta – Katowic. I dołączyło do nich wielu
lokalsów, by połączyć się węzłem solidarności z Białorusią.  Rzadko się zdarza, żeby podczas jednego wydarzenia można było przeżyć tyle emocji – od radości przez smutek w stronę nadziei. Łzy, śmiech, okrzyki, przemówienia, śpiew, taniec. Dosłownie wszystko.  Ci młodzi ludzie zrzucili już z siebie więzy reżimu. Teraz pora na ich kraj. Wolna Białoruś! 

Marcin Musiał
Marcin Musiał

Ślązak zaangażowany, literaturoznawca, bloger, autor projektu ustawy o śląskim języku regionalnym, współautor książki "Kiedy umrze ślōnsko godka". Mieszka w Katowicach.