Ze Śląska o Śląsku, Polsce i Europie
Wielka promocja na węgiel. To pierwsza taka akcja w historii. „Górniczy Black Week 2023”
To pierwsza taka akcja w historii sklepu internetowego Polskiej Grupy Górniczej. Spółka postanowiła dołączyć do popularnego „Black Week”, czyli tygodnia (a w tym przypadku nawet trzech tygodni) wielkich promocji. We wskazanym przez firmę okresie węgiel będzie można kupić nawet o kilkaset złotych taniej.
Polska Grupa Górnicza już kilka dni temu obniżyła ceny węgla w swoim sklepie internetowym, ale od 20 listopada uruchomiony został „górniczy Black Week 2023”. Tym samym PGG, jak sama się chwali, po raz pierwszy w historii sklepu dołączyła do popularnego w Polsce i na świecie „tygodnia promocji”. – Warto podkreślić, że dla węgla nabywanego luzem w sklepie internetowym PGG S.A. koszt transportu z kopalni do składu KDW (Kwalifikowanych Dostawców Węgla) w pobliżu domu klienta wciąż wliczony jest w cenę kupowanego opału (czyli zerowy z punktu widzenia odbiorcy) – przypominają w firmie.
Okazuje się, że obecne ceny węgla opałowego w PGG są nawet o kilkaset złotych niższe od cen w składach prywatnych (uwzględniając przy tym węgiel importowany). Ekogroszki workowane i oferowane luzem potaniały w PGG o 200 zł za tonę. W przypadku sortymentu kostka z kopalń Piast i Sośnica ceny spadły nawet o 270 zł/t. Pozostałe węgle grube są o 100 zł/t tańsze niż dotychczas.
– Dodatkowo w wyniku udziału przez PGG w Black Weeks przez prawie trzy tygodnie klienci sklepu internetowego uzyskają przy transakcji możliwość wpisania kodu o treści „PGG112023”, który spowoduje obniżenie regularnej ceny węgla o 200 zł za tonę. Promocja Black Weeks obejmie wszystkie towary dostępne w e-sklepie PGG – mówią przedstawiciele spółki.
Promocja „górniczego Black Week 2023” potrwa do piątku, 8 grudnia 2023 roku.
Przypomnijmy, że PGG – dzięki usługom firmowej sieci KDW (Kwalifikowanych Dostawców Węgla) – zrzesza już niemal 200 składów węglowych we wszystkich zakątkach kraju. Jednocześnie każdy z nich zapewnia na miejscu pełne wsparcie klientom, którzy mierzą się z problemem wykluczenia cyfrowego. Pomagają więc na przykład zarejestrować się w e-sklepie i przeprowadzić transakcję zakupu przez internet wszystkim tym, którzy z jakiegoś powodu nie mogą lub nie potrafią tego zrobić.