Oszuści podszywają się pod sklep internetowy Polskiej Grupy Górniczej. Nie daj się nabrać!

W sieci pojawiły się co najmniej dwa sklepy internetowe, podszywające się pod Polską Grupę Górniczą. Obiecują sprzedaż węgla, a po otrzymaniu pieniędzy urywają kontakt z klientami. Nie dajcie się nabrać, bo możecie stracić sporo pieniędzy. PGG wydała już oficjalny komunikat.

Ten problem powraca jak bumerang. Na początku trudnej sytuacji w górnictwie, spowodowanej brakami węgla oraz jego wysokimi cenami, jak grzyby po deszczu zaczęły wyrastać strony oferujące sprzedaż surowca za niewielkie pieniądze. Szybko okazywało się, że to oszustwo. Nie trzeba zresztą całej strony internetowej, bo oszustów można też spotkać w wielu już istniejących serwisach. Tym razem pojawiły się dwa portale podszywające się pod sklep internetowy Polskiej Grupy Górniczej. „Informujemy, że strony https://pgg-wegiel.info oraz https://pgg-wegiel.pl są fałszywe i nie mają nic wspólnego z naszym internetowym sklepem. Grafiki na tych stronach oraz widoczny asortyment, mogą wprowadzać w błąd. Są bowiem podobne do grafiki naszego sklepu. Oszuści bezprawnie wykorzystują także logo naszej spółki. Podają również na tych stronach ceny takie jak ceny surowca z naszych kopalń”, czytamy w oficjalnym komunikacie PGG.

Spółka apeluje, aby nie dokonywać wpłat za pośrednictwem tych stron, ponieważ można w ten sposób stracić pieniądze i nigdy nie zobaczyć węgla, który zamówimy. „Prosimy o rozwagę w zakupach. Jednocześnie przypominamy, że właściwy adres sklepu PGG S.A. to https://sklep.pgg.pl. Sesje sprzedażowe w naszym sklepie są codziennie po 16.00. W poniedziałki , środy i piątki wystawiamy miały, a we wtorki i czwartki węgiel”, podaje PGG.

Jakiś czas temu na „Śląskiej Opinii” przygotowaliśmy specjalną listę miejsc, w których można kupić węgiel. Kopalnie, prywatne składy, sklep internetowy. Wszystko w jednym miejscu. Możecie ją znaleźć tutaj:

Bartosz Wojsa
Bartosz Wojsa

Dziennikarz, wydawca strony głównej w „Super Expressie”.