Raciborskie dzieci sprzątają świat

Racibórz po raz kolejny przyłączy się do akcji „Sprzątanie Świata”! Uczniowie szkół podstawowych i przedszkolaki z miejskich placówek wyposażeni w rękawice i worki – przekazane przez Urząd Miasta, wyruszą posprzątać nasze miasto. Każda z placówek wyznaczyła sobie teren, na którym zbierze wszystkie śmieci porzucone przez człowieka.

Tego typu działania pomagają uświadomić naszych najmłodszych mieszkańców jak istotne jest dbanie o wspólną przestrzeń, a także pomaga ukształtować wrażliwość na przyrodę. Uczestnicząc w tej inicjatywie dzieci wyrabiają w sobie pozytywne nawyki i umiejętność dostrzegania negatywnych skutków śmiecenia.

Akcja „Sprzątanie Świata”, której finał przypada w dn. 16-18 września, obchodzona jest w Polsce po raz 29, tym razem pod hasłem: „Wszystkie śmieci są nasze”. Inicjatywa ta wywodzi się z Australii. Po raz pierwszy odbyła się w 1989 r., kiedy 40 tysięcy mieszkańców Sydney wzięło udział w akcji sprzątania terenów portu. Już rok później podobne działania zaangażowała się cała Australia, a liczba osób porzodkujących świat co roku rośnie.

UM Racibórz

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@slaskaopinia.pl.