Mieszkańcy i samorządowcy razem w walce ze smogiem. Jak to robią w gminach?

Dr Agnieszka Rzeńca i Tomasz Ożóg, samorządowiec i społecznik, II zastępca Burmistrza Urzędu Miasta i Gminy Skawina, w rozmowie o działaniach, które podejmują mieszkańcy i samorządowcy w walce z zanieczyszczeniem powietrza w gminach i małych miejscowościach. 

Rozmowy posłuchasz tutaj oraz w aplikacjach z podcastami (Spotify, Apple Podcast, Google Podcast i innych).

Tomasz Ożóg – II zastępca Burmistrza Urzędu Miasta i Gminy Skawina. Samorządowiec i społecznik. Doświadczenia samorządowe zdobywa od 2009 r.; najpierw jako pełnomocnik Burmistrza ds. pozyskiwania środków zewnętrznych (2009-2014), obecnie jako II zastępca Burmistrza. Posiada doświadczenie w pracy społecznej jako inicjator  i członek wielu organizacji lokalnych m.in.: Członek stowarzyszenia „Nasze miasto, nasza gmina”; Założyciel stowarzyszenia „Szkoła marzeń w Radziszowie”; Członek Lokalnej Grupy Działania „Blisko Krakowa”. Absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego – Stosunki Międzynarodowe. Kwalifikacje zdobywał również na licznych kursach i szkoleniach m.in.: Międzynarodowe Centrum Kształcenia Politechniki Krakowskiej – Zarządzanie Zrównoważonym Rozwojem Miast (studia podyplomowe);Małopolska Akademia Kompetencji Zawodowych – Menedżer Projektu; Doskonalenie efektywnej współpracy w partnerstwach JST; Strategicznie dla rozwoju – Nowe podejście do polityki rozwoju w wymiarze krajowym i UE, a implikacje na szczeblu lokalnym; Ocena oddziaływania na środowisko; Fundraising w organizacjach pozarządowych. Jak sam o sobie mówi zwolennik ekologicznych form mobilności.

Agnieszka Rzeńca
Agnieszka Rzeńca

Doktor nauk ekonomicznych w Katedrze Gospodarki Regionalnej i Środowiska na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym Uniwersytetu Łódzkiego. W swojej pracy naukowej łączy tematykę ekonomiczną z ochroną środowiska, szczególnie w kontekście rozwoju trwałego i zrównoważonego.