W poszukiwaniu naszyjnika Emmy. Gra miejska w Radlinie

„Dawno, dawno temu w Radlinie działy się rzeczy, które do dziś owiane są wielką tajemnicą” – tak zaczyna się fabuła gry miejskiej przygotowanej przez Fundację Eduarte z Radlina.

Osią tematyczną gry będzie enigmatyczna Emma, która dała nazwę sporej części Radlina, drogocenny przedmiot i…ślonskie beboki, które – jak czytamy – „nieźle namieszały, więc trzeba to wszystko odkręcić”. A wszystko już 10 września w Radlinie!

Do wspólnej, terenowej zabawy ulicami Radlina zaprasza fundacja Eduarte, oraz dwie nieformalne ale bardzo aktywne radlińskie grupy – „Radlinioki w biegu” oraz „Belfry Bazgrolą”. Gra miejska ma być okazją do jeszcze większej integracji mieszkańców oraz odkrywania „radlińskich supermocy” – jak mówią sami członkowie Eduarte.

– W wolnym czasie poznamy nasze miasto przez pryzmat fascynującej historii, która łączy teraźniejszość z przeszłością – mówią organizatorzy.

Aktywacja gry odbędzie się 10 września na pl. Radlińskich Olimpijczyków o godz. 15.00.

Zapisy odbywają się przez internetowy formularz pod adresem https://bit.ly/3PLBgZ4.

W programie także wiele innych atrakcji m.in. gry, zabawy, animacje, dmuchańce dla dzieci, występ śląskiej bajarki, oraz koncerty zespołów: Ema Band, Chwila Nieuwagi, oraz Grupa Przyjaciół i Nie Tylko.

UM Radlin

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@slaskaopinia.pl.