Jak krytykować, żeby nie hejtować – gra miejska

Jak krytykować, żeby nie hejtować – to jedno z zadań w nietypowej grze miejskiej. Uczestnicy dowiedzą się także, czym są m.in. akronimy, homonimy i kalki językowe. Będzie też stacja dotycząca słowotwórstwa i netykiety, czyli zasad dobrego zachowania w internecie.

Już w najbliższą sobotę w Chorzowie odbędzie się Gra Miejska „Wybierz kulturę. nie hejt!”. Fundacja Wiedzy i Dialogu Społecznego AGERE AUDE zaprasza do wspólnej zabawy zespoły liczące od 2 do 4 osób. Wystarczy zgłosić swoją drużynę, wypełniając zgłoszenie dostępne na stronie:
http://www.agereaude.pl/pl/gra-miejska/ oraz zameldować się na chorzowskim rynku 12 września między 10.00 a 11:00 i odebrać pakiet startowy. Udział w grze jest bezpłatny, a każda drużyna otrzyma nagrodę.

Trasa gry miejskiej liczy ok. 4 kilometrów i biegnie przez centrum Chorzowa. Zadaniem zespołów będzie rozwiązanie krzyżówek, quizów i zagadek drużynowych znajdujących się w 6 lokalizacjach. Wszystkie zadania związane są z językiem polskim. – To idealna propozycja dla tych, którzy szukają
ciekawego pomysłu na sobotnie przedpołudnie. Zadbaliśmy o to, aby zadania były zarówno okazją do dobrej zabawy, jak i do zdobycia wiedzy dotyczącej języka polskiego – wyjaśnia Małgorzata Grzonka z Fundacji Agere Aude.

Udział w zabawie jest bezpłatny. Więcej szczegółów na stronie: http://www.agereaude.pl/

Fundacja Wiedzy i Dialogu Społecznego Agere Aude

Obrazek domyślny
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@slaskaopinia.pl.