Radlin pomoże miastu partnerskiemu Rohatyn w Ukrainie

Rada Miejska w Radlinie na dzisiejszej sesji (8.03.2022) jednogłośnie uchwaliła udzielenie pomocy rzeczowej miastu Rohatyn w Ukrainie w kwocie 60 tysięcy złotych.Miasto Rohatyn (Рогатинська МТГ) to miasto partnerskie Radlina, położone w obwodzie iwanofrankiwskim, które zwróciło się z apelem o pomoc do Burmistrza Radlina Barbary Magiery.

– Serdecznie dziękujemy za nieograniczone wsparcie ze strony waszej gminy w tym ważnym dla nas czasie – napisał do Burmistrza Radlina mer Rohatyna, Siergiej Nasalyk, zwracając się jednocześnie o wsparcie rzeczowe w zakresie zakupu m.in. apteczek pierwszej pomocy, materiałów opatrunkowych, czy naczyń metalowych, latarek i śpiworów. 

To kolejna forma pomocy dla Ukrainy płynąca z Radlina. Do tej pory miasto zorganizowało zbiórkę na rzecz uchodźców na miejscu, w mieście. Utworzono bazę wolontariuszy w mieście oraz utworzono miejsca tymczasowego zakwaterowania, w oparciu o zasoby miejskie. Na ten moment w mieście zarejestrowało się ponad 30 uchodźców, choć oczywiście liczba faktycznie przebywających Ukraińców w Radlinie jest znacznie większa. W radlińskich szkołach uczy się już 16 uczniów z Ukrainy.

Urząd Miasta Radlin

Obrazek domyślny
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@slaskaopinia.pl.