Posłowie Koalicji Obywatelskiej alarmują: rekordowe podwyżki cen energii uderzą w nas wszystkich!

W poniedziałek rano, posłowie Wojciech Saługa, Monika Rosa, Barbara Dolniak i Wojciech Król zorganizowali konferencję prasową dotyczącą rosnących cen energii. Spotkanie z mediami odbyło się przed Mysłowickim Szpitalem nr. 2. To placówka, której w wyniku podwyżek przyjdzie zapłacić aż 56% więcej czyli łącznie ponad pół miliona złotych rachunku za energię elektryczną.

– Szpital zamiast zajmować się pacjentami, leczyć ludzi (również chorych na COVID) będzie musiał się martwić czy wystarczy mu pieniędzy na bieżące rachunki – mówił mysłowicki poseł Wojciech Król.

Poseł Wojciech Saługa podał z kolei przykład noclegowni dla bezdomnych w Jaworznie, której rachunki za gaz wzrosły aż o 314% z 3,5 tys. zł do 11 tys. zł. w stosunku do poprzedniego roku.

– Panuje bezradność, ludzie nie wiedzą co zrobić z tak wysokimi rachunkami. Apelujemy! Niech PiS weźmie za to odpowiedzialność – mówił Saługa i podkreślał, że na takich konferencjach prasowych powinni dziś stać przedstawiciele partii rządzącej i tłumaczyć co zrobili żeby uchronić Polki i Polaków przed podwyżkami cen. Będziemy składać w Sejmie projekt ustawy, która zabezpieczy m.in. szpitale przed skutkami drożyzny i podwyżek cen prądu i gazu – zapowiedział Saługa.

Posłanka Nowoczesnej Monika Rosa wyliczała przykłady innych samorządów, które zapłacą więcej za energię. To m.in. katowicki KZGM, którego koszty wzrosną o 150% czy Górnośląsko- Zagłębiowska Metropolia, której dotknie minimum 60% podwyżka przy zakupach energii elektrycznej dla miast.

– Podwyżki odczuje każdy z nas, nie tylko w indywidualnych rachunkach. Większe wydatki na prąd i gaz to mniejsze wydatki na inwestycje w samorządach – podkreślała Monika Rosa.

– Nie dajmy sobie wmówić, że władza daje nam jakiekolwiek pieniądze! Jeśli coś dostajemy to i tak musimy zwrócić w postaci cen prądu, gazu czy podstawowych produktów żywnościowych. To my wszyscy płacimy za głosy, które kupują sobie Jarosław Kaczyński i Mateusz Morawiecki – dodawał Wojciech Saługa.

Regionalne Biuro Prasowe Platformy Obywatelskiej RP

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@slaskaopinia.pl.