Nowy mural w Katowicach – Rafał Trzaskowski na ścianie familoka w Dębie.

W środę, na ścianie jednego z budynków w katowickiej dzielnicy Dąb powstał nowy mural. To obraz Wilhelma Sasnala przedstawiający Rafała Trzaskowskiego. Akcja jest częścią kampanii kandydata na prezydenta. Obraz można oglądać przy ul. Krzyżowej w Katowicach, naprzeciwko domu kultury.

Postanowiliśmy wprowadzić trochę sztuki ulicznej w krajobraz miejski Katowic – mówi Łukasz Borkowski ze sztabu Rafała Trzaskowskiego. Uważamy, że reklama, także ta polityczna, może przybierać estetyczne, atrakcyjne i niesztampowe formy – dodaje Borkowski.

Mural według projektu Wilhelma Sasnala malował Artur Wabik, artysta sztuk wizualnych związany ze street artem, autor wielu murali i instalacji w przestrzeni publicznej. Akcja spotkała się z pozytywnymi reakcjami mieszkańców dzielnicy. Przechodnie sympatycznie reagowali widząc jak malujemy. Miło, że mogliśmy stworzyć coś atrakcyjnego w okolicy – podsumowuje Łukasz Borkowski.

Platforma Obywatelska Śląsk

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@slaskaopinia.pl.