Tyskie obchody 40. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w Polsce

13 grudnia przypada 40. rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce, a 16 grudnia – 40. rocznica pacyfikacji strajku górników w kopalni „Wujek” w Katowicach. W Tychach, tak jak w innych miastach województwa śląskiego odbędą się obchody tych wydarzeń. 

Tyskie obchody rozpoczną się w poniedziałek, 13 grudnia 2021 roku, o godz. 9.00 w Szkole Podstawowej nr 14 z Oddziałem Dwujęzycznym im. Armii Krajowej (ul. Brzozowa 24 b) symbolicznym odsłonięciem tablicy pamiątkowej poświęconej pamięci związanego z Tychami – Joachima Gnidy – jednego z 9- ciu górników z kopalni „Wujek” poległych w wyniku pacyfikacji strajku w kopalni 16 grudnia 1981 roku. Kolejnym punktem miejskich obchodów będą uroczystości przy Lampie Górniczej na osiedlu A (ul. ks. bp. J. Burschego), które zaplanowano w czwartek, 16 grudnia 2021 roku, o godz. 18.00. Wydarzeniem towarzyszącym miejskim obchodom jest wystawa „Wolność”, której wernisaż odbędzie się w sobotę, 11 grudnia 2021 roku, o godz. 18.00 w Galerii na Wolności( pl. Wolności 3). 

Szczegóły dotyczące tyskich obchodów.

Urząd Miasta Tychy

Obrazek domyślny
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@slaskaopinia.pl.