Rybnik: Czyste Powietrze – dodatkowy punkt

W poniedziałek, 25 października, przy ul. Rudzkiej 13  C zaczął działać dodatkowy punkt konsultacyjno-informacyjny dla osób zainteresowanych dofinansowaniem z programu „Czyste Powietrze”. 

Obsługa w punkcie (pokój 3.3) prowadzona będzie przez trzy dni w tygodniu:• w poniedziałek i wtorek w godzinach 8.30 – 14.30 • w czwartek w godzinach 10.00 – 17.00 

po wcześniejszym umówieniu wizyty telefonicznie pod numerem 32 4392 192. 
Numer telefonu dostępny będzie także w pozostałe dni tygodnia, tj. w środę w godzinach 8.00-15.00 oraz w piątek w godz. 8.00-12.30.

W punkcie będzie można przede wszystkim uzyskać pomoc:• na temat zasad ubiegania się o dofinansowanie z programu „Czyste Powietrze”, • w przygotowaniu wniosku o dofinansowanie • przy rozliczeniu przyznanego dofinansowania.

 Uruchomienie dodatkowego punktu jest konsekwencją olbrzymiego zainteresowania tematem dofinansowania do inwestycji służących ochronie powietrza wśród mieszkańców Rybnika oraz następstwem porozumienia, które Miasto zawarło z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach ustalającym zasady wdrażania rządowego programu „Czyste Powietrze” na terenie Miasta Rybnika – wyjaśnia Rafał Kołodziej, Kierownik Referatu Ochrony Powietrza w Wydziale Ekologii Urzędu Miasta Rybnika.

Przypomnijmy, że opublikowany na koniec września br. roku ranking pokazujący aktywność gmin w programie „Czyste Powietrze” wskazuje, że spośród prawie 2,5 tysiąca polskich miast to Rybnik złożył najwięcej wniosków w programie. W rankingu Rybnik znalazł się też, zajmując 23 miejsce, w pierwszej trzydziestce miast w Polsce pod względem ilości wymienionych kotłów na 1000 budynków jednorodzinnych. W dużej mierze jest to właśniezasługa punktu konsultacyjnego programu „Czyste Powietrze Rybnik”, w którym rybniczanie, mierzący się z zamiarem wymiany źródła ciepła, uzyskują profesjonalną i kompleksową pomoc w składaniu  wniosku o dofinansowanie.

Urząd Miasta Rybnika

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@slaskaopinia.pl.