Koniec sezonu na basenach i kąpieliskach

31 sierpnia zakończy się sezon na rybnickich basenach i kąpieliskach. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji dziękuje wszystkim, którzy skorzystali z letniej oferty przygotowanej dla miłośników kąpieli i wypoczynku nad wodą.

– Już teraz zapraszamy wszystkich na nasze obiekty w roku przyszłym. Czasy są coraz bardziej normalne, mam więc nadzieję, że nie będziemy się już borykali z żadnym obostrzeniami – mówi Rafał Tymusz, dyrektor MOSiR-u. 

Od 1 września zamknięte zostanie kąpielisko Ruda i basen w Rybniku-Chwałowicach. Obie te placówki na początku czerwca mogły przyjąć 50 proc. osób, w stosunku do pełnego obłożenia, później limit wynosił 75 proc. Przez cały wakacyjny czas limit na Rudzie został przekroczony trzykrotnie. Zamknięte zostaną także kąpieliska w Rybniku-Kamieniu (limit osób przebywających jednocześnie na kąpielisku wynosił 1800) i na Pniowcu, gdzie limitów nie było, ponieważ teren kąpieliska nie jest ogrodzony, obowiązywało za to zachowanie dystansu społecznego.

Decyzja o zamknięciu obiektów została podjęta z powoduzłych prognoz pogodowych na koniec sierpnia i początek września. 

Od 5 czerwca do 23 sierpnia z Rudy skorzystało (dane na podstawie sprzedanych wejściówek) 65 965 osób, a z basenuw Chwałowicach 3410. Na kąpielisku w Kamieniu sprzedano 10325 biletów, ewidencja osób na Pniowcu nie jest prowadzona. 

– Od 1 września zapraszamy wszystkich do korzystania z krytych basenów Yntka w centrum miasta i Akwarium w Boguszowicach – dodaje dyrektor Tymusz. 

Jak informuje Zarząd Transportu Zbiorowego, w związku z zapowiadaną niską temperaturą i opadami deszczu w dniach 28 i 29 sierpnia kursowanie autobusowej linii PR (Ruda-Pniowiec) zostaje zawieszone.

Urząd Miasta Rybnika

Obrazek domyślny
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@slaskaopinia.pl.