Rozpoczęło się głosowanie w ramach ósmej edycji Zabrzańskiego Budżetu Obywatelskiego

W tegorocznym głosowaniu udział bierze 70 projektów, z czego 9 to zadania ogólnomiejskie, a pozostałe 61 dotyczą poszczególnych dzielnic. Wśród przygotowanych przez mieszkańców propozycji największą popularnością cieszą się miejsca rekreacji, takie jak np. boiska, palce zabaw i siłownie oraz nowe miejsca postojowe dla samochodów. Na realizację pomysłów mieszkańców miasto przeznaczyło w tym roku blisko 6 mln zł.

W ramach dotychczasowych siedmiu odsłon Budżetu Obywatelskiego zabrzanie złożyli ponad 650 wniosków. Po oddaniu ponad 166 tysięcy głosów (głównie elektronicznie) na przestrzeń ostatnich lat do realizacji wybrane zostały 133 zadania.

Większość z projektów wybranych w poprzednich edycjach Budżetu Obywatelskiego zostało już wykonanych i służy mieszkańcom. Na ich realizację miasto przeznaczyło w latach 2015-2021 ok. 28 mln zł – mówi Małgorzata Mańka-Szulik, Prezydent Zabrza.

W tym roku, pomimo negatywnych skutków pandemii, Zabrze kolejny raz zwiększyło pulę środków na ZBO. Przygotowane i wybrane przez mieszkańcówzadania zostaną zrealizowane przez miasto. Kwota 5 mln 725 tys.  zostanie podzielona na 18 puli dzielnicowych oraz pulę okołomiejską o wartości 1 mln zł.

Głosowanie rozpoczęło się 7 października i potrwa dwa tygodnie – do 22 października. Szczegółowy terminarz siódmej edycji Budżetu Obywatelskiego:

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@slaskaopinia.pl.