Zabrze buduje kolejne mieszkania 

Zakończony został kolejny etap budowy wielorodzinnego budynku przy ul. Żeromskiego 45 w Zabrzu. To obiekt o pięciu kondygnacjach mieszkalnych oraz poziomie podziemnym, na którym mieścić się będą parkingi oraz pomieszczenia gospodarcze. Zadanie realizuje Zarząd Budynków Mieszkaniowych – Towarzystwo Budownictwa Społecznego w Zabrzu.

Łączne koszty inwestycji to ponad 12 mln złotych, na które składają się m.in.: środki własne spółki, partycypacja w kosztach przez przyszłych najemców oraz miasto, a także grant przyznany przez Bank Gospodarstwa Krajowego.

W wydarzeniu udział wzięli m.in.: prezydent miasta Zabrze Małgorzata Mańka-Szulik, radny Rady Miasta Zabrze Damian Trześniewski, prezes ZBM-TBS Renata Lemańska, prezes Ogólnopolskiej Izby TBS Wiesław Źrebiec, prezes Budimexu Marek Basta oraz przyszli lokatorzy budynku przy Żeromskiego 45.

– W Zabrzu konsekwentnie rozwijamy budownictwo mieszkaniowe współfinansując powstawanie nowych mieszkań – m.in. oddaliśmy do użytku atrakcyjne osiedle przy ul. Trocera. Wspieramy także inicjatywy deweloperów i osób prywatnych, którzy budują domy m.in. w „Słonecznej Dolinie”. Zapotrzebowanie na nowe mieszkania potwierdza, że ludzie chcą mieszkać w Zabrzu – komentuje prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik.

W pięciokondygnacyjnym obiekcie z windą na najemców czekać będzie 35 mieszkań o pow. od 42m2 do 85m2 wraz z przynależnymi piwnicami. Prace obejmą ponadto stworzenie infrastruktury technicznej, drogowej, przygotowanie miejsc parkingowych oraz garaży podziemnych z możliwością odpłatnego wynajmu.

Kluczowym atutem tego miejsca jest jego lokalizacja. Doskonale skomunikowane miejsce – przystanki autobusowe i tramwajowe znajdują się w odległości zaledwie kilku minut od powstającej inwestycji. W najbliższej okolicy zlokalizowane są przedszkola i szkoły, sklepy, przychodnie lekarskie, punkty usługowe czy lokale gastronomiczne. Rozbudowana infrastruktura dostępna jest w tym miejscu od lat. Inwestycja położona jest blisko zjazdów z DTŚ. Do zjazdu w Zabrzu jest 1400 m, a od zjazdu w Zabrze/ Gliwice 2100 m. Dojazd do Katowic zajmuje 15min.

Kolejną dużą inwestycją ZBM-TBS Sp. z o.o. jest budowa nowoczesnych wielorodzinnych budynków mieszkalnych z windami na osiedlu Helenka – Zacisze. Łącznie będą to aż 64 mieszkania, po 16 w każdym budynku. Lokale będą dwu i trzypokojowe z aneksami kuchennymi oraz komórkami lokatorskimi o powierzchni od 52 m2 do 78 m2. Na parterze będzie można wyjść bezpośrednio do ogródka.

W ramach inwestycji wykonana zostanie nowa infrastruktura techniczna i drogowa. Powstanie 90 miejsc postojowych z możliwością odpłatnego wynajmu, w tym dwa miejsca ładowania samochodu elektrycznego. Przewidziano również duży plac zabaw oraz cztery wiaty rowerowe. Mieszkania przewidziane są do zasiedlenia na zasadach wynajmu. Warunkiem ubiegania się o mieszkanie w systemie TBS jest złożenie wniosku o najem mieszkania w systemie TBS oraz złożenie deklaracji udziału w kosztach budowy – partycypacji. Więcej informacji o inwestycji dostępnych jest pod adresem: https://zbm-tbs.zabrze.pl/helenka-zacisze

Urząd Miasta Zabrze

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@slaskaopinia.pl.