XII edycja święta Szlaku Zabytków Techniki, czyli Industriada 2021 już wkrótce w Browarze i na Zamku Piastowskim

Już niebawem, bo w sobotę 11 września Browar Zamkowy, Powiat Raciborski oraz Zamek Piastowski w Raciborzu zapraszają na zamkowy dziedziniec na całodzienną imprezę organizowaną w ramach święta Szlaku Zabytków Techniki – Industriada 2021. Przygotowano mnóstwo wspaniałych atrakcji! Poznajcie szczegóły!

Motywem przewodnim tegorocznej INDUSTRIADY jest „TECHNIKA. TO WAS ZASKOCZY”. Jednym z obiektów, na terenie którego odbędą się wydarzenia związane z industriadowym świętem będzie Browar Zamkowy oraz Zamek Piastowski w Raciborzu. To pierwsze takie wydarzenie, które odbędzie się w naszym mieście. Przyznanie tytułu „Obiekt zaprzyjaźniony INDUSTRIADY” jest równoznaczne z udziałem w działaniac h promocyjnych, jak i uczestnictwem w samym festiwalu. INDUSTRIADA to największy w tej części Europy festiwal promujący dziedzictwo przemysłowe. W 2019 roku w święcie Szlaku wzięło udział blisko 103 tysiące osób.

12:00-18:00 – Fabularne zwiedzanie Browaru Zamkowego oraz Zamku Piastowskiego w Raciborzu z udziałem aktorów z Teatru Wodzisławskiej Ulicy. Zwiedzenie odbywa się co 20 min, w 20-osobowych grupach.

Rezerwować bilety możecie tutaj: https://iframe306.biletyna.pl/;
12:00 – Bieg wokół komina – Bieg z nagrodami dla zwycięzców. Dystans do pokonania około 2,5 km;
14:00 – Konkurs malarski dla dzieci na najciekawszą pracę malarską, artystyczną na temat Zamku Piastowskiego w Raciborzu;
16:00 – Pierwsza część koncertu Sound’n’Grace;
17:00 – Koncert Agaty Karczewskiej! Wspaniała dziewczyna z gitarą!;
18:00 – Druga część koncertu Sound’n’Grace;
19:00 – Przeds tawienie teatralne „Dzieje historyczne Browaru Zamkowego”, w wykonaniu Teatru Wodzisławskiej Ulicy;
20:30 – Koncert zespołu The trAst;
21:30 – Manufaktura Artystyczna PI-ART zaprezentuje pokaz ogniowy.

Zamek Piastowski w Raciborzu

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@slaskaopinia.pl.