Podróżujesz po Śląsku? Nowa mapa Powiatu Raciborskiego już dostępna w zamkowym Punkcie Informacji Turystycznej

Lubisz zwiedzać? Jesteś ciekaw atrakcji Powiatu Raciborskiego, leżącego w malowniczej Krainie Górnej Odry? Z myślą o mieszkańcach, jak i o turystach pieszych, rowerowych oraz podróżujących innymi środkami lokomocji Punkt Informacji Turystycznej na Zamku Piastowskim w Raciborzu wprowadził do sprzedaży nową mapę turystyczną „Powiat Raciborski dla aktywnych”. Cena takiej mapy to tylko 10,00 zł/szt.

Mapa powiatu raciborskiego, w skład którego wchodzą gminy: Racibórz, Kornowac, Nędza, Kuźnia Raciborska, Rudnik, Pietrowice Wielkie, Krzanowice i Krzyżanowice, to pięknie wydane, najbardziej aktualne wydawnictwo, dostępne obecnie na rynku. Podano tutaj aktualne przebiegi szlaków pieszych, rowerowych i dydaktycznych. Mapa zawiera także informacje o powiecie raciborskim i gminach znajdujących się na jego terenie, w tym m. in. zdjęcia, opisy ciekawych miejsc oraz zabytków. Jest także plan centrum stolicy powiatu – Raciborza.

– Ponadto w zamkowym Punkcie Informacji Turystycznej można nabyć informatory poświęcone takim atrakcjom jak: Jura Krakowsko-Częstochowska, Metropolia Silesia, Beskidy, Śląsk Cieszyński oraz Kraina Górnej Odry, a do tego przewodnik po województwie śląskim w językach polskim, angielskim oraz niemieckim. Polecamy te materiały mieszkańcom naszego powiatu, którzy już teraz planują wiosenne wycieczki – zachęca Krystyna Niklewicz, dyrektor Zamku Piastowskiego w Raciborzu. Zapraszamy od wtorku do piątku w godzinach od 9:00 do 16:00 oraz w sobotę, niedzielę i święta od 10:00 do 18:00.

Punkt Informacji Turystycznej na Zamku Piastowskim w Raciborzu

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@slaskaopinia.pl.