Wakacje z powiatem na Zamku Piastowskim

Co to jest: kolorowe, brokatowe, a zarazem ciągnące? To slime, czyli kreatywna zabawka, która charakteryzuje się niezwykłą rozciągłością i elastycznością. Może przybierać różne gęstości, kolory i formy. Można ją kupić gotową w sklepie, ale znacznie lepiej zacząć zabawę od jej własnoręcznego stworzenia.

W środowy poranek 28 lipca 2021 r. na dziedzińcu Zamku Piastowskiego w Raciborzu odbyła się kolejna odsłona akcji „WAKACJE z POWIATEM”. Tym razem uczestnicy, pod czujnym okiem prowadzących, na warsztatach stworzyli właśnie slime (gluty) według domowego przepisu.

W trakcie zajęć uczestnicy ponadto dowiedzieli się, w jaki sposób powstają slime`y w laboratorium pod czujnym okiem chemika. Zabawka zwana slime jest najczęśc iej nazywana glutem lub glutkiem, co ma związek z rozciągliwością materiału, z którego powstaje. Zajęcia poprowadzili przedstawiciele Uniwersytetu Rozwoju z Chorzowa.

Zamek Piastowski w Raciborzu

Obrazek domyślny
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@slaskaopinia.pl.