Sytuacja epidemiczna w Polskiej Grupie Górniczej jest stabilna. Spółka rusza do walki z antyszczepionkowcami

W Polskiej Grupie Górniczej ustabilizowała się sytuacja epidemiczna, związana z koronawirusem. Teraz spółka rusza do walki z antyszczepionkowcami i tłumaczy, dlaczego warto się szczepić. „To najbardziej skuteczna metoda chroniąca przed zarażeniem różnymi chorobami. Ludzkość z powodzeniem korzysta z tej zdobyczy cywilizacji od kilkuset lat”, przekonuje PGG w kampanii informacyjnej.

Polska Grupa Górnicza, co trzeba przyznać otwarcie, dobrze poradziła sobie z pandemią koronawirusa. Najpierw wprowadzenie i pilnowanie restrykcji na kopalniach, potem akcja szczepień dla pracowników i ich rodzin, którą spółka zorganizowała jako jedna z pierwszych, a teraz kampania informacyjna wymierzona w pewnym sensie w antyszczepionkowców. To krok poczyniony tuż po ogłoszeniu, że sytuację epidemiczną w PGG udało się ustabilizować. „Od kilku tygodni nie odnotowaliśmy nowych przypadków zakażeń”, mówi Tomasz Głogowski, rzecznik PGG. Przypomnijmy, że od początku trwania epidemii, koronawirusem zakażonych zostało 6036 pracowników spółki.

„Sytuacja, w której bilans zachorowań przez tak długi czas jest zerowy, ostatni raz miała w spółce miejsce we wrześniu ubiegłego roku. Warto w tym miejscu nadmienić, że jako spółka podjęliśmy szereg działań zmierzających do zagwarantowania pracownikom odpowiedniej ochrony w czasie trwania epidemii. Przygotowany i wdrożony przez spółkę system zapobiegania rozprzestrzenianiu się epidemii okazał się skuteczny i przyniósł zamierzone efekty. Niemniej, przedsięwzięciem kluczowym dla zagwarantowania bezpieczeństwa pracownikom była niewątpliwie akcja szczepień ochronnych przeciwko COVID-19. Szczepienie jest jedyną szansą na skuteczne przerwanie transmisji wirusa i tym samym powstrzymanie epidemii. Po raz kolejny Brać Górnicza wykazała się ogromną odpowiedzialnością i solidarnością, ponieważ każdy zaszczepiony górnik i pracownik Polskiej Grupy Górniczej zadbał nie tylko o własne zdrowie, ale też zdrowie swoich bliskich, znajomych, mieszkańców regionu czy w końcu wszystkich Polaków”, ogłasza dumnie PGG.

W ramach najnowszej kampanii informacyjnej pojawiły się grafiki wciąż zachęcające do szczepień. Możemy się z nich dowiedzieć, dlaczego warto się zaszczepić. „Uchronisz siebie przed niebezpieczeństwem, uratujesz komuś życie – im więcej zaszczepionych osób, tym szybciej osiągniemy odporność populacyjną, pomożesz zwalczyć pandemię na świecie – od wybuchu epidemii na COVID-19 zmarło już ponad 4 mln ludzi na całym świecie, zyskasz wewnętrzny spokój. Dzięki Tobie szybciej wrócimy do normalności”, czytamy. „Szczepionki są najbardziej skuteczną metodą chroniącą przed zarażeniem różnymi chorobami. Ludzkość z powodzeniem korzysta z tej zdobyczy cywilizacji od kilkuset lat”, zaznaczono na koniec. Przedstawiciele spółki mają nadzieję, że stabilna sytuacja epidemiczna w PGG nie zostanie już zachwiana.

Bartosz Wojsa
Bartosz Wojsa

Dziennikarz, wydawca strony głównej w „Super Expressie”.