Przedsiębiorstwa chcą szczepić pracowników

– Nasza firma jest gotowa do szczepień pracowników przeciw Covid-19.Potrafimy bezpiecznie i efektywnie zorganizować cały proces. Mamy własny punkt medyczny. W ciągu tygodnia wykonujemy 2,6 tys. testów na obecność koronawirusa – powiedziała dr Ewa Łabno-Falęcka, dyrektorka ds. komunikacji w Mercedes Benz Polska, w czasie spotkania poświęconego roli ozdrowieńców w odmrażaniu gospodarkizorganizowanego przez Konfederację Lewiatan.

W najbliższych tygodniach mają ruszyć szczepienia przeciw Covid-19 w zakładach pracy. Część firm już deklaruje, że weźmie w nich udział. Teraz czeka na szczegóły, aby dobrze przygotować się, z pewnym wyprzedzeniem, do realizacji programu szczepień.

Firma Merceds Benz Polska, która zatrudnia w naszym kraju 1500 osób od wielu miesięcy pracuje w reżimie sanitarnym. Przestrzega zaleceń Światowej Organizacji Zdrowia, polskiego rządu oraz własnych firmowych standardów. Od wybuchu pandemii fabryka miała tylko jedną 2-3 tygodniową przerwę w związku  z przerwaniem łańcuchów dostaw. 

– Nasze wydatki na ochronę pracowników przed koronawirusem, np. na maseczki, różnego rodzaju zabezpieczenia, wyniosły już 3 mln zł. Systematycznie testujemy załogę. Teraz czekamy na decyzję w sprawie szczepienia pracowników – dodaje dr Ewa Łabno-Falęcka. 

– Trzeba przyspieszyć szczepienia, a nie wprowadzać dodatkowe procedury ograniczające swobodę przemieszczania się. Przedsiębiorcy są gotowi do szczepień pracowników, mają odpowiedni potencjał organizacyjny i doświadczenie. Czekają na wymogi związane z udziałem w programie szczepień, np. wzory wniosków. W ostatnich dniach dostajemy wiele pytań od przedsiębiorców dotyczących chociażby koordynacji szczepień czy dystrybucji szczepionek – mówi Maciej Witucki, prezydent Konfederacji Lewiatan.

Konfederacja Lewiatan

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@slaskaopinia.pl.