Miejski masowy punkt szczepień w Sosnowcu jest już gotowy

Miejski masowy punkt szczepień w Sosnowcu jest już gotowy. Mieści się na terenie Szkoły Muzycznej przy ulicy Wawel 2. Jeśli tylko będzie do niego trafiała wystarczająca liczba szczepionek, będzie działał przez siedem dni w tygodniu w godzinach 10.00-20.00.

– Miasto utworzyło punkt, teraz czekamy na ruch ze strony rządzących w naszym kraju. Jeśli rząd dostarczy szczepionki, to będziemy mogli wykonać 600 szczepień dziennie. Czekamy na szczepionki. W momencie gdy będziemy je mieć zaczynamy masowe szczepienia w Sosnowcu – mówi Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

– Szczepienia mogą być wykonywane nawet podczas nadchodzącej „majówki”. Z naszej strony jesteśmy do tego przedsięwzięcia w pełni przygotowani – dodaje Dariusz Skłodowski, pełnomocnik prezydenta Sosnowca ds. sytuacji epidemicznej związanej z COVID-19.

Punkt mieszczący się na terenie Szkoły Muzycznej dysponuje doskonałym zapleczem logistycznym. Duży parking daje pewność, że nie zostaną zablokowane drogi dojazdowe

– Szczepienia będą wykonywane przez pięć zespołów. Personel medyczny w większości wywodzi się z Sosnowieckiego Szpitala Miejskiego, z kolei obsługa administracyjna złożona jest z pracowników sosnowieckich jednostek sportu, kultura, opieki społecznej oraz wolontariuszy – podkreśla Anna Jedynak, pełnomocnik prezydenta Sosnowca ds. Funduszy Zewnętrznych i Polityki Społecznej.

Przypominamy, że każda osoba, która chce zostać zaszczepiona będzie musiała się najpierw zarejestrować. Następnie otrzyma informację z miejscem szczepienia.  – Nie będzie szansy zaszczepienia się bez skierowania potwierdzonego przez system. Utworzenie nowego punktu nie oznacza jednocześnie likwidacji obecnie funkcjonujących. Nadal będą działały i szczepiły – dodaje pełnomocnik Jedynak.

Wszystkie punkty szczepień w Sosnowcu przy maksymalnych dostawach mogą wykonać blisko 22 tysiące szczepień tygodniowo. W sumie doliczając masowy punkt szczepień, który może wykonać ok. 4 tys. szczepień, tygodniowo w Sosnowcu będzie można zaszczepić około 26 tys. osób. – Niestety obecnie szczepimy ok 1000 osób dziennie. Jak widać możliwości mamy zdecydowanie większe – dodaje prezydent Chęciński.

Wedle danych udostępnionych w raporcie szczepień w Sosnowcu dotychczas wykonano 47224 szczepienia, 8331 osób zostało już w pełni zaszczepionych.

Urząd Miejski w Sosnowcu

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@slaskaopinia.pl.