Zdecydowana większość członków Rady Medycznej złożyła rezygnacje

W piątek z działalności w Radzie Medycznej przy Premierze zrezygnowało 13 z 17 członków. Jako powód swojej decyzji podają niedostateczny wpływ na Rząd oraz wzrost tolerancji rządzących polityków wobec środowisk negujących zagrożenie COVID-19 i szczepienia.

Rada Medyczna została powołana w listopadzie 2020 roku, jako wsparcie merytoryczne w sprawie walki z pandemią COVID-19. Wielokrotnie pojawiały się głosy, że pomimo powołania rady rząd ignoruje jej zalecenia.

– W związku z decyzją części członków Rady Medycznej, formuła doradcza tego gremium zostanie zmieniona. Zadanie wypracowania nowej formuły zostało przekazane przez Prezesa Rady Ministrów Ministrowi Zdrowia – poinformowało Centrum Informacyjne Rządu.

– Kaczyński, Morawiecki odpowiecie za to, za tę niepotrzebną śmierć tysięcy ludzi, dlatego, że nie mieliście odwagi albo nie mieliście interesu w tym, żeby respektować rady i rekomendacje powołanej przez siebie rady medycznej. Wszyscy będziemy o tym pamiętać – skomentował piątkowe wydarzenia Donald Tusk, przewodniczący Platformy Obywatelskiej.

Obrazek domyślny
Sebastian Pypłacz

Redaktor naczelny Śląskiej Opinii. Wiceprezes stowarzyszenia BoMiasto. Członek zarządu Związku Górnośląskiego.