Święty Mikołaj i jego manufaktura wracają do Sosnowca

Po rocznej przerwie do Sosnowca powraca Manufaktura św. Mikołaja. 5 grudnia zapraszamy na plac przed Urzędem Miejskim przy Al. Zwycięstwa 20.

– Cieszymy się, że św. Mikołaj, wraz ze swoją manufakturą, powracają do naszego miasta. W związku z sytuacją pandemiczną w tym roku wszystkie atrakcje odbywać się będą na parkingu przed Urzędem Miejskim. Będzie w czym wybierać. Wspólnie „odpalimy” także światełka na miejskiej choince. 

Zapraszamy najmłodszych mieszkańców miasta i nie tylko. Manufaktura odbędzie się w niedzielę 5 grudnia, a od soboty w Al. Zwycięstwa umiejscowiony będzie Jarmark Świąteczny podczas którego będzie można m.in. nabyć świąteczne prezenty – podkreśla Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Wśród przygotowanych atrakcji będzie m.in. mobilny tor do nauki snowboardu dla dzieci, górka snowtubingu, karuzele, chatka św. Mikołaja, w której będzie można sobie z nim zrobić zdjęcie, ciuchcia św. Mikołaja, fotobudka, a także pokazy rzeźbienia w lodzie, pokazy cyrkowe, konkursy, gry i zabawy.

Tradycyjnie już, jak podczas poprzednich edycji, dzieciaki będą mogły napisać list do św. Mikołaja i wrzucić do specjalnej skrzynki. – Postaramy się zrekompensować dzieciakom fakt, że w ubiegłym roku manufaktura nie mogła otworzyć swoich podwoi. Zapraszamy na warsztaty plastyczne, pracownię eco ozdób choinkowych. Nie zabraknie choinek 3D, a jedną z atrakcji będą świąteczne ogrody w szkle – wylicza Michał Mercik, pełnomocnik prezydenta ds. kultury, rozwoju i dialogu społecznego.

Program:

13.00 Pokaz rzeźbienia w lodzie

14.00 Pokazy cyrkowe

16.00 Koncert Sosnowieckiej Orkiestry Dętej

16.30 Pokaz ognia

16.45 Ceremonia zapalenia światełek na miejskiej choince

Wydarzenie odbywa się w ramach programu „Bliżej Siebie”.

Świąteczny nastrój w centrum miasta będzie wyczuwalny już od 4 grudnia. 

W dniach 4-5 grudnia zapraszamy na Jarmark Świąteczny. Stoiska handlowe ze świątecznym asortymentem umiejscowione zostaną na Al. Zwycięstwa.

Partnerzy imprezy:

Amazon, Silesia Invest oraz Auchan pomogą spełnić życzenia dzieci, które opiszą w listach do św. Mikołaja. Castorama, Obi i Decathlon pomogą w udekorowaniu i animacjach na Manufakturze.

Utrudnienia dla mieszkańców:

Ze względu na Manufakturę św. Mikołaja oraz Jarmark Świąteczny już od 3 grudnia (piątek) od godz. 13.00 zostanie zamknięty parking przed UM oraz będzie obowiązywał zakaz parkowania i poruszania się na Al. Zwycięstwa od ul. Mościckiego do ul. Śmigielskiego (obydwie strony).

Urząd Miejski w Sosnowcu

Obrazek domyślny
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@slaskaopinia.pl.