Premiera nowego kryminału Małgorzaty Oliwii Sobczak

I wtedy wchodzi Małgorzata Oliwia Sobczak cała na biało. Autorka „Kolorów zła”, postanowiła zakończyć serię kryminałów kolorem białym. W wywiadach zdradza, że tym razem tytuł będzie nawiązywał do śniegu, architektury i… narkotyków. Premiera „Bieli” wydawnictwa W.A.B zaplanowana jest na 19 maja.

Co na razie wiemy o fabule? Oto co zdradza nam wydawca:
„Pewnego zimowego poranka z okna sopockiej kamienicy skacze studentka prawa. Ślady na jej ciele wskazują, że przed śmiercią młoda kobieta była krępowana i duszona. Na miejsce zdarzenia przybywa prokurator Leopold Bilski, który po sprawie w Kartuzach wrócił do Trójmiasta. Tropy wiodą do środowiska nocnych klubów, które kryją mroczne pragnienia i tajemnice głęboko osadzone w przeszłości.”

Trylogia „Kolorów zła” zaczęła się od głośnej „Czerwieni”. Wydana w 2019 roku książka została okrzyknięta jednym z najlepszych kryminalnych debiutów ostatnich lat. W pierwszej części poznajemy prokuratora Bilskiego, który próbuje rozwikłać zagadkę brutalnego morderstwa w Sopocie. Morze wyrzuca na brzeg ciało młodej dziewczyny. Okaleczenia na twarzy wskazują na mordercę, który grasował w Sopocie prawie 20 lat wcześniej. W drugiej części Małgorzata Oliwią Sobczak przenosi głównego bohatera na kartuską wieś. W „Czerni” zamiast miejskich historii mafijnych otrzymujemy porządną dawkę kaszubskich wierzeń i zwyczajów. Tym razem prokurator Bilski zajmuje się sprawą zaginionych dzieci.

Karolina Skórka
Karolina Skórka

Prowadząca główne wydanie Śląskiej Opinii.