15. rocznica zawalenia się hali MTK

Dziś (28.01) mija 15 lat od ogromnej tragedii, jaką było zawalenie się dachu hali Międzynarodowych Targów Katowickich (MTK) w czasie trwania wystawy gołębi pocztowych. W tym roku ze względu na pandemię koronawirusa obchody rocznicy tej największej katastrofy budowlanej we współczesnych dziejach Polski nie miały tradycyjnego charakteru.

By uczcić pamięć 65 ofiar tragedii, wicewojewoda śląski Jan Chrząszcz złożył wieniec pod pomnikiem znajdującym się na terenie MTK.

– To jedna z największych tragedii Śląska – powiedział wicewojewoda śląski Jan Chrząszcz. – To niesamowite, że w dniu, w którym też było mroźno, znacznie mroźniej niż dzisiaj, tak wiele osób, które przyszły cieszyć się, radować tym, co na Śląsku najpiękniejsze, bo gołębie przynosiły zawsze radość, dotknęła tak wielka tragedia. Pamiętajmy o tym miejscu, o tych ludziach – zaapelował. 

W katastrofie z 28 stycznia 2006 roku zginęło 65 osób, 144 zostały ranne, a 26 doznało trwałego uszczerbku na zdrowiu. Wśród ofiar śmiertelnych znaleźli się obywatele Polski, Czech, Słowacji, Niemiec, Belgii oraz Holandii. Na miejscu pracowało wówczas około 1300 ratowników.

Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@slaskaopinia.pl.