„Dlaczego liczba samobójstw wśród dzieci i młodzieży w Polsce rośnie?” – konferencja

Konferencja „Dlaczego liczba samobójstw wśród dzieci i młodzieży w Polsce rośnie?“ organizowana przez poseł na Sejm RP Martę Golbik, przewodniczącą Parlamentarnego Zespołu ds. Zdrowia Psychicznego Dzieci i Młodzieży we współpracy z zespołem „Brain, mind and pain“ działającym przy Parlamencie Europejskim, odbędzie się 2 października br. w budynku hali widowiskowo-sportowej Arena Gliwice w godzinach 15.30-19.00 w Gliwicach.

Inicjatywa została objęta patronatem honorowym wicemarszałek Sejmu RP Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, przewodniczącego Zarządu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii Kazimierza Karolczaka oraz Prezydenta Miasta Gliwice Adama Neumanna.Celem organizacji konferencji jest zwrócenie uwagi na problem wzrastającej liczby samobójstw, problemów związanych z działaniem systemu opieki psychiatrycznej młodych ludzi oraz dyskusji na ten temat.

Polska znajduje się na drugim miejscu w Europie pod względem liczby samobójstw dzieci i młodzieży. Stan psychiatrii dziecięcej oraz młodzieżowej w Polsce jest dziś w dramatycznym stanie – to wynik wielu lat zaniedbania i braku naszej wrażliwości. Zaburzenia zdrowia psychicznego stają się jednym z największych problemów dzieci i młodzieży – zmieniający się świat, coraz większe wymagania, zalew mediów społecznościowych. Podczas konferencji wraz z zaproszonymi gośćmi, wybitnymi specjalistami w dziedzinie psychiatrii, psychologii i pedagogiki dziecięcej poruszymy kwestię zdrowia psychicznego dzieci oraz młodzieży w 3 obszarach: z perspektywy młodego człowieka w obliczu bezsilności, z perspektywy leczenia, oraz z perspektywy przedstawicieli instytucji.

Oprócz zaproszonych gości oraz uczestników, w wydarzeniu mogą wziąć udział internauci, dzięki planowanej profesjonalnej transmisji na żywo, która dostępna będzie na stronie poseł Marty Golbik w serwisie społecznościowym Facebook. W trakcie debaty, po wystąpieniach prelegentów w danym panelu, zarówno uczestnicy zgromadzeni w studio, jak i widzowie internetowi, będą mogli zadawać pytania zaproszonym gościom.

Biuro poselskie Marty Golbik

Default image
Informacja Prasowa
Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@slaskaopinia.pl.