Tychy kupią tablety dla uczniów i laptopy dla nauczycieli

Miasto Tychy złożyło wniosek do Ministerstwa Cyfryzacji o przyznanie grantu w wysokości 100 tys. zł (to maksymalna wysokość,  jaką mogą otrzymać Tychy) na zakup 140 tabletów dla uczniów oraz mobilnego Internetu. 

Tabletów do Tychów może trafić jednak znacznie więcej. 

– Prawdopodobnie liczbę tabletów dla uczniów uda nam się zwiększyć o ok. 40 w związku z niższą ceną,  jaką otrzymaliśmy w złożonej ofercie, w stosunku do ceny szacowanej – mówi Dorota Gnacik – dyrektor Miejskiego Centrum Oświaty w Tychy.  

Prezydent Tychów podjął także decyzję o przeznaczeniu z budżetu gminy dodatkowych środków na pomoc placówkom oświatowym na terenie miasta.   

– Ponad 150 tysięcy złotych przeznaczymy m.in. na zakup co najmniej 50 laptopów dla nauczycieli. Środki te pochodzą z rezerwy na Tyskie Inicjatywy Oświatowe, ale w tej chwili bardziej są potrzebne na wsparcie uczniów i nauczycieli, by mogli zdalnie realizować program nauczania – mówi Maciej Gramatyka – z-ca prezydenta Tychów ds. społecznych.  

100 tysięcy złotych, które miasto ma otrzymać na zakup sprzętu komputerowego dla szkół, pochodzi z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa realizowanego przez Ministerstwo Cyfryzacji. W sumie do rozdysponowania w całym kraju jest 186 milionów złotych.

Informacja prasowa Urzędu Miasta Tychy

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa
Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@slaskaopinia.pl.

-