Naprawa gwarancyjna przy wiadukcie nad al. Niepodległości w Tychach

W poniedziałek – 20 kwietnia – rusza drugi etap naprawy gwarancyjnej w rejonie węzła drogowego ul. Beskidzkiej z al. Niepodległości. Prace będą wykonywane na dwóch łącznicach wiaduktu –  zjazdowej i wyjazdowej do centrum miasta oraz na jednym pasie ruchu w na DK1 w kierunku do Bielska Białej.  Na czas robót wprowadzona zostanie zmiana organizacji ruchu. 

– Jezdnia w kierunku Bielska-Białej zostanie zawężona z dwóch do jednego pasa, a obie łącznice od strony zachodniej (centrum miasta) zostaną zamknięte. Tym samym od strony Katowic nie będzie można zjechać na al. Niepodległości oraz z centrum miasta nie będzie można wyjechać w kierunku Bielska Białej. Na jezdni w kierunku Katowic roboty nie będą prowadzone – całość prac wykonano w ramach pierwszego etapu naprawy – wyjaśnia Arkadiusz Bąk z Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Tychach. 

W ramach naprawy przebudowane zostaną warstwy konstrukcyjne drogi oraz układana będzie nowa nawierzchnia bitumiczna.  Planowo utrudnienia potrwają do końca maja br. 

– Kierowców prosimy o ostrożną jazdę i jednocześnie przepraszamy za powstałe niedogodności – dodaje Arkadiusz Bąk. 

Wszystkie koszty z tytułu naprawy poniesie wykonawca odpowiedzialny za przeprowadzoną przed kilkoma laty przebudowę tyskiego odcinka DK1/DK86, firma Polimex Mostostal S.A.

fot.: Rafał Skrzypczak / Informacja prasowa Urzędu Miasta Tychy

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa
Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@slaskaopinia.pl.

-