JKH GKS Jastrzębie przegrywa na wyjeździe z Cracovią

Pasy w Krakowie pokonały zespół trenera Roberta Kalabera (5:1). Jastrzębianie honorowego gola zdobyli dopiero w samej końcówce meczu.

Bardzo mizerny – i to najłagodniejsze określenie – jest dorobek punktowy w trzeciej części rundy zasadniczej Tauron Hokej Ligi, zawodników JKH GKS-u Jastrzębie. W ośmiu rozegranych meczach, podopieczni trenera Roberta Kalabera wywalczyli zaledwie sześć punktów. Ani jednego punktu jastrzębianie nie przywieźli z Krakowa, gdzie pokonała ich tamtejsza Cracovia.

Mecz w stolicy woj. małopolskiego mógł, a wręcz powinien rozpocząć się lepiej dla zawodników JKH. Wyprowadzanej w przewadze kontry nie udało się jednak sfinalizować, przez co jastrzębscy hokeiści zamiast prowadzić, po kilku minutach musieli gonić wynik. W 14. minucie gola dla Cracovii zdobył były gracz drużyny z Jastrzębia, Radosław Sawicki.

Ten sam zawodnik na listę strzelców wpisał się jeszcze raz, niecały kwadrans później. Bramka na 2:0 była jedną z trzech straconych przez jastrzębian w drugiej tercji. Półtorej minuty po drugim golu, Cracovia trafiła trzeci raz, a w minucie 37. po raz czwarty. Kilkadziesiąt sekund po rozpoczęciu ostatniej części gry krakowianie skorzystali z przewagi i zdobyli piątą bramkę. JKH w Krakowie zdobyło tylko jednego gola. Tuż przed końcem honorową bramkę strzelił Tuukka Rajamaki.

Teraz przed podopiecznymi trenera Roberta Kalabera dwutygodniowa przerwa. Kolejny mecz jastrzębianie rozegrają tuż przed Bożym Narodzeniem – w Sanoku, gdzie zmierzą się z tamtejszym STS-em.

Cracovia – JKH GKS Jastrzębie 5:1 (1:0, 3:0, 1:1)

Bramki: 1:0 Sawicki (14) 2:0 Sawicki (28) 3:0 Bezwiński (30) 4:0 Vildumetz (37) 5:0 Jeżek (41) 5:1 Rajamaki (58)

JKH: Lacković – Kostek, Viinikainen, Urbanowicz, Paś, Kiełbicki – Górny, Bagin, Izacky, Spirko, Rajamaki – Wajda, Kameneu, Bernhards, Starzyński, Arrak – Martiska, Ł. Nalewajka, Pelaczyk, Jarosz, Zając.