Fajer, czyli święto społeczników po raz drugi w Bytomiu

Znamy już program tegorocznych obchodów Fajeru w Bytomiu, czyli Festiwalu Organizacji Pozarządowych. Już 9 września pl. Sobieskiego i okolice zamienią się w wielką scenę, na której swoją różnorodną ofertę zaprezentują bytomskie NGO-sy. Nie zabraknie też warsztatów, spotkań, rozmów i występów.

Społeczniczki i społecznicy z bytomskich NGO razem z lokalem w Bytomiu, Bytomską Radą Działalności Pożytku Publicznego oraz miastem Bytom po raz kolejny zaproszą bytomian do wspólnego świętowania i poznawania się.

Podobnie jak w ubiegłym roku, będzie z czego wybierać, bo swoje stoiska prezentacyjne przygotuje około 40 działających w naszym mieście organizacji pozarządowych.

Mega gra i taniec ognia 

Świętowanie na pl. Sobieskiego otworzy spektakl grupy O!Teatr, który z myślą o młodych widzach wystawi „Bajkę o gajowym Chrobotku”, a następnie do wspólnej zabawy zaprosi Master Peace Poland.

W programie nie zabraknie występów przygotowanych przez uczestników Bytomskiego Ogniska Artystycznego, Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Niemców w Bytomiu oraz Chóru Bytomskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Pokazy i animacje nie tylko dla najmłodszych 

Przez cały czas trwania wydarzenia dzieci będą mogły wziąć udział w zabawach i warsztatach animacyjnych, zajęciach gimnastycznych czy warsztatach kreatywnych. Organizatorzy zapraszają też na prezentację pojazdów zabytkowych czy sprzętu strażackiego. Na tarasie lokalu nie zabraknie ciekawych spotkań i dyskusji.

W dniu imprezy zmiany w organizacji ruchu

W związku z organizacją Festiwalu Organizacji Pozarządowych, zamknięty będzie parking przy ul. Sobieskiego.  Już w czwartek, 7 września (w godzinach popołudniowych) wprowadzone zostanie częściowe oznakowanie zamykające wjazd na parking od ul. Piłsudskiego, co umożliwi wyjazd wcześniej zaparkowanych pojazdów.

W nocy z 8 na 9 września, zostanie dostawiona druga bariera zamykająca parking. Organizatorzy przypominają, że w dniu imprezy  obowiązuje zakaz wjazdu na plac od ul. Żołnierza. W dniu imprezy wjazd będzie możliwy tylko dla organizatorów, służb miejskich i pojazdów posiadających wjazdówki.

Link do wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/941956243549597. 

Urząd Miejski w Bytomiu

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@slaskaopinia.pl.