Dwóch reprezentantów Polski w finale.

Marek Wolny i Artem Akimenkov przeszli sobotnie rundy Mistrzostw Świata Karate Shinkyokushinkai i tym samym wywalczyli sobie miejsce w niedzielnym finale. Jutro powalczą o medale!

Poziom zawodów jest niezwykle wysoki. Z szerokiej, 13-osobowej kadry Polski do finałów mistrzostw WKO przeszli tylko dwaj biało-czerwoni. W niedzielnych walkach nie zobaczymy chociażby – wciąż aktualnego – wicemistrza świata Macieja Mazura czy wicemistrzyni Europy Marty Lubos. Wszyscy jednak stoczyli bardzo dobre pojedynki.

Wolny i Akimenkov w sobotę wygrali po dwie walki, które dały im przepustkę do elitarnego grona finalistów mistrzostw świata.

– Japończycy zawsze traktują najlepszą „trzydziestkę dwójkę” jako finał – tłumaczy Bogdan Lubos, trener polskiej kadry i dodaje – także w niedzielnych finałach mamy dwóch zawodników. Zwłaszcza ten drugi czyli Artem Akimenkov jest wielką niespodzianką, ale oczywiście bardzo przyjemną! To młody, utalentowany zawodnik z Wrocławia.

Marek Wolny natomiast to aktualny Mistrz Europy z kwietnia tego roku, kiedy to zdobył ten tytuł w szwedzkim Goteborgu. Pochodzi ze Śląska i jest zawodnikiem TKS Karate Tarnowskie Góry.

Nowego Mistrz Świata Karate Shinkyokushin poznamy już jutro około godziny 17:00 czasu tokijskiego. W Polsce zatem będzie około 10:00 rano.