Główna Wiadomości Opinie Podcasty

Rybnicki Park Kulturowy, Kotewka i inne cuda…

„Dziedzictwo przyrody Rybnika – kotewka i inne cuda” – to tytuł kolejnego spotkania w ramach kampanii informacyjnej dotyczącej tworzonego w Rybniku Parku Kulturowego.

Spotkanie, zaplanowane na czwartek 13 lipca, będzie miało formę spaceru z Jerzym Paruselem – doktorem nauk biologicznych, leśnikiem, wieloletnim dyrektorem Centrum Dziedzictwa Przyrody Górnego Śląska.

Zapraszamy na spacer śladem dziedzictwa przyrodniczego po Centrum Starego Rybnika. Spacer jest organizowany w ramach kampanii informacyjnej prezentującej czym może być Park Kulturowy jako forma ochrony konserwatorskiej terenów zielonych. Parki, zieleńce, rzeki, kanały, ogrody, altany, pojedyncze drzewa i krzewy współtworzą miejski krajobraz od zawsze. Pokażemy jakie mają znaczenie w sensie środowiskowym i kulturowym. 

Symbolem spaceru będzie kotewka, która występuje obok szczupaka w znaku heraldycznym Rybnika. Dlaczego się tam znalazła? Jak wygląda w naturze? Czy znajdziemy ją jeszcze gdziekolwiek w Rybniku? Na te i podobne pytania na temat historii pejzażu przyrodniczego Rybnika odpowie nasz spacer, który dodatkowo uzupełni wiedzę na temat roślin wodnych, stąd – znów symbolicznie – spacer ruszy sprzed fontanny na Rynku.

Wszystkie osoby przybyłe na spacer otrzymają mapy planowanego obszaru Parku Kulturowego oraz drobne upominki.

Spacer Dziedzictwo przyrody Rybnika – kotewka i inne cuda
13 lipca (czwartek)start: sprzed fontanny na Rynku o 17.00.

Spotkanie jest częścią trwającej w  mieście 100 dniowej dyskusji poświęconej Parkowi Kulturowemu „Stare Centrum Rybnika”.

Kotewka w herbie Rybnika:

Herb miasta przedstawia w polu tarczy błękitnym rybę – szczupaka – srebrną (białą) w skos, skierowaną ku prawemu narożnikowi tarczy. Ponad i pod wyobrażeniem ryby (w narożniku lewym czoła oraz narożniku prawym dołu) widnieje motyw roślinny, czyli kotewka, zwana inaczej orzechem wodnym, o srebrnych (białych) łodygach i srebrnych (białych) kwiatach.

Urząd Miasta Rybnika

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@slaskaopinia.pl.