Nowa platforma online dla gliwickich NGO

Dobra wiadomość dla gliwickich organizacji pozarządowych! Dzięki środkom pozyskanym przez miasto w ramach konkursu „Giełdy Miejskich Technologii”, Gliwice dołączą do grona samorządów korzystających z generatora eNGO – internetowej platformy do obsługi procesu realizacji zadań publicznych. W najbliższych miesiącach narzędzie będzie testowane. W kwietniu odbędzie się otwarte szkolenie online z obsługi programu. 

Z generatora eNGO korzystać będą wydziały Urzędu Miejskiego, Centrum 3.0 oraz gliwickie organizacje pozarządowe. Pojawienie się platformy zmieni przede wszystkim sposób składania i rozliczania wszelkiego rodzaju ofert na realizację zadań publicznych w naszym mieście. Możliwe będzie nie tylko automatyczne generowanie i wypełnianie dokumentów, ale także dostosowywanie ich do aktualnych zmian prawnych.

Nowe narzędzie ma przyspieszyć i ułatwić pracę obu stronom realizującym zadanie. Organizacjom ułatwi składanie ofert, pozwoli uniknąć błędów formalnych i umożliwi pracę nad ofertą jednocześnie kilku członkom NGO. Z kolei pracownikom urzędu pozwoli na kompleksową obsługę zadań przy zachowaniu przejrzystości w procesie wydatkowania środków publicznych. Platforma usprawni także wzajemną komunikację i ograniczy liczbę niewłaściwie wypełnionych czy niekompletnych ofert – co do tej pory wydłużało proces przyznawania dofinansowania lub uniemożliwiało jego uzyskanie.

Szkolenie online z obsługi generatora eNGO odbędzie się 13 kwietnia o godz. 16.00 na platformie zoom (link do szkolenia: https://us02web.zoom.us/j/83973034329). Osoby, które nie będą miały możliwości uczestniczenia w spotkaniu w tym terminie, mogą skorzystać z pomocy pracowników Działu NGO i projektów Centrum 3.0 – Gliwickiego Ośrodka Działań Społecznych, od poniedziałku do piątku w godz. 9.00–18.00: telefonicznie pod nr. tel. 32/238-81-67, pod adresem e-mail ngo@gods.gliwice.pl lub osobiście – w siedzibie Centrum 3.0 przy ul. Zwycięstwa 1 (na I piętrze).

Urząd Miasta Gliwice

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@slaskaopinia.pl.