W Bytomiu ponownie zagoszczą zawody psich sztafet 

16 drużyn z całej Polski, różne rasy psów, ale przede wszystkim widowiskowe wyścigi psich sztafet. W sobotę i niedzielę /24-25 września/ na stadionie przy ul. Gombrowicza w Bytomiu-Stolarzowicach /LKS Tempo Stolarzowice/ odbędą się po raz kolejny w naszym mieście zawody psich sztafet.

W imprezie wezmą udział drużyny z całego kraju, a na zawodach zobaczymy takie rasy pasów jak: border collie, mixy, teriery, tollery, whippety i wiele wiele innych. Podczas sobotnio-niedzielnych zawodów każdy z psów będzie musiał przebiec wyznaczoną trasę składającą się z fotokomórki /od której liczony jest czas biegu/, a następnie po przeskoczeniu przez psa 4 przeszkód, odbiciu się od boksu, zwolnieniu piłki, powrócić tą samą trasą do właściciela.

Warto dodać, że Flyball to drużynowy sport, w którym trenują właściciele ze swoimi psami. W najbliższych zawodach organizowanych przez bytomską drużynę Concrete Flyball udział weźmie 16 drużyn z całej Polski. We wszystkich tych drużynach biegają kundelki oraz psy różnych ras, gdzie do najpopularniejszych należą: border collie, owczarki australijskie, teriery, tollery i whippety. Każdy z zespołów przydzielony został już do swojej grupy, w której będzie toczyć się rywalizacja o jak największą liczbę punktów.

Zapraszamy na jedną z najbardziej widowiskowych imprez związanych z psimi sztafetami 24 i 25 września na obiekt w Bytomiu – Stolarzowicach przy ul. Gombrowicza. Zawody zaplanowano w godzinach od 11:00 do 17:00.

Urząd Miasta Bytom

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@slaskaopinia.pl.