Ruch Samorządowy apeluje w sprawie Rudy Śląskiej

W poniedziałek, w Sosnowcu, członkowie struktur regionalnych Ruchu Samorządowego TAK! Dla Polski w województwie śląskim, jednoznacznie wypowiedzieli się na temat przyszłości Rudy Śląskiej. „Środowisko samorządowe w momencie zaistnienia nadzwyczajnej sytuacji, takiej jak dzisiaj w Rudzie Śląskiej, proponuje przyjęcie zwyczaju powołania na stanowisko komisarza pierwszego zastępcy prezydenta/burmistrza/wójta.”

Na rok przed wyborami samorządowymi zmarła prezydent Rudy Śląskiej, Grażyna Dziedzic. – Dla lokalnej społeczności, mieszkańców, to ogromna strata. W tak trudnej chwili konieczne są decyzje, która zapewnią sprawne funkcjonowanie miastu w atmosferze spokoju, a także szacunku – przyznaje Arkadiusz Chęciński, prezes wojewódzkich struktur ruchu samorządowego i prezydent Sosnowca.

– Lokalnym wspólnotom samorządowym, w momencie zaistnienia nadzwyczajnych sytuacji, nie służą polityczne rozgrywki i głośne spory – mówi Jacek Sutryk, wiceprezes ruchu. Najlepszym rozwiązaniem będzie powołanie na stanowisko komisarza dotychczasowego I zastępcę prezydenta, Krzysztofa Mejera – przyznali jednogłośnie zebrani.

Samorządowcy chcą, aby była to generalna zasada na przyszłość. – Tak było m.in. w Gdańsku, gdzie po tragicznej śmierci Pawła Adamowicza, komisarzem została Aleksandra Dulkiewicz. Takich dobrych zwyczajów i praktyk jest więcej – mówi prezes Ruchu Samorządowego TAK! Dla Polski, Jacek Karnowski, który wraz z prezydentem Wrocławia gościli w poniedziałek w Sosnowcu.
Środowisko samorządowe zaapelowało także do lokalnej społeczności.

– Działania władz samorządowych służyły rozwojowi miasta i dążyły do podniesienia komfortu mieszkańców. Wiele inwestycji i projektów wymaga spokojnego dokończenia. Miasto potrzebuje kandydata, który z pasją i zaangażowaniem podejmie samorządowe wyzwania – mówił Marcin Krupa, wiceprezes ruchu w województwie śląskim oraz prezydent Katowic.

W uchwale wezwano wszystkie demokratyczne ugrupowania polityczne, instytucje oraz organizacje z trzeciego sektora, aby zgłosiły i poparły jednego kandydata w wyborach na prezydenta Rudy Śląskiej.

Ruch Samorządowy TAK! Dla Polski. Śląskie 

Obrazek domyślny
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@slaskaopinia.pl.