Szykuje się starcie byłych wiceprezydentów w Rudzie Śląskiej

W poniedziałek swój start w wyborach ogłosił Michał Pierończyk, kolejny były wiceprezydent Rudy Śląskiej z ekipy zmarłej Grażyny Dziedzic. Niedawno swój start ogłosił były wiceprezydent Krzysztof Mejer, który w rozmowie dla Śląskiej Opinii zapowiada – W Rudzie Śląskiej będziemy mieć do czynienia ze starciem tytanów.

– Odpowiadając na wyrazy zachęty ze strony mieszkańców, członków organizacji społecznych, radnych Rady Miasta – zdecydowanej większości członków klubu Razem dla Rudy Śląskiej, a także poparcia b. wiceprezydent do spraw społecznych pani Anny Krzysteczko, ostatecznie zdecydowałem o starcie w wyborach na urząd Prezydenta Miasta Ruda Śląska – ogłosił w poniedziałek Michał Pierończyk.

– W trudnych czasach dla samorządu, jako rodowity rudzianin, znający Miasto „od podszewki”, czterokrotnie wybierany już przez mieszkańców do Rady Miasta (2006, 2010, 2014, 2018), stawiam na współpracę ze wszystkimi pragnącymi dobra mieszkańców i Miasta, oraz na stały dialog z mieszkańcami, tak aby Miasto Ruda Śląska dalej kroczyło ścieżką rozwoju i było – zgodnie z wizją zawartą w Strategii Rozwoju Miasta do 2030 roku – podkreśla swoje związki z miastem.

Michał Pierończyk w samorządzie pracuje od 16 lat. Był Radnym Miasta w latach 2006-2010, a przez kolejne dwanaście lat wiceprezydentem.

W poniedziałek w Krajowym Biurze Wyborczym zgłoszono już 12 komitetów wyborczych. Jednak aby doszło do wystawienia kandydata komitet musi zebrać 3000 podpisów do dnia 17 sierpnia.

Sebastian Pypłacz
Sebastian Pypłacz

Redaktor naczelny Śląskiej Opinii. Wiceprezes stowarzyszenia BoMiasto. Członek zarządu Związku Górnośląskiego.