Metropolitalny Rodzinny Rajd Rowerowy

Już w najbliższą sobotę (25 czerwca) odbędzie się kolejna edycja charytatywnego Metropolitalnego Rodzinnego Rajdu Rowerowego, start i meta zaplanowane są na Dolinie Trzech Stawów przy Wodnym Placu Zabaw (rejon ul. Pułaskiego).

Metropolitalny Rodzinny Rajd Rowerowy to inicjatywa Stowarzyszenia Forum Katowic i Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Młodzieży „Dom Aniołów Stróżów”, dzięki której poprzez aktywne i rodzinne spędzanie wolnego czasu chcemy zebrać jak najwięcej środków pozwalających na organizację letniego wypoczynku dla dzieci z ubogich rodzin.

Trasa rajdu liczy około 10 km i wiedzie m.in. przez tereny Katowickiego Parku Leśnego i Doliny Trzech Stawów, wydarzenie ma charakter rekreacyjny – celem jest wspólne przejechanie wyznaczonej trasy.

Start zaplanowano na godzinę 10:00, przejazd potrwa około godziny, a na mecie będzie czekało wiele atrakcji m.in.

– Strefa Aktywności i Zabawy, a w niej: bańki mydlane, malowanie na streczu, warkoczyki, malowanie twarzy, tatuaże, tworzenie własnej biżuterii, zawody i zabawy sportowe, trampolina i wiele innych
 – Strefa chillout z leżakami i pufami,
– Mini strefa gastro – sklepik z napojami, babeczkami i innymi przekąskami.

Biuro rajdu otwarte będzie o godzinie 9:00, a zabawa w miejscu mety potrwa do godziny 14. W rajdzie rowerowym mogą brać udział dzieci, młodzież i dorośli. Zapisy przez stronę: https://forumkatowic.eu/rajd-rowerowy/

Każdy uczestnik otrzyma numer startowy i upominkowy gadżet. Zostaną również rozdane nagrody dla najmłodszego i najstarszego uczestnika M3R, dla najliczniejszej rodziny biorącej udział w rajdzie, a także przewidziano atrakcje dla wszystkich dzieci biorących udział w wydarzeniu.

Udział w wydarzeniu jest nieodpłatny, jednak na mecie rajdu prowadzona będzie zbiórka funduszy na pomoc dzieciom z trudnych środowisk.

– Nasz rajd to połączenie aktywnego wypoczynku z pomaganiem dzieciom – mówi Monika Bajka, prezeska Domu Aniołów Stróżów. – Dzięki zaangażowaniu sponsorów i partnerów możemy wspólnie wspierać dzieci z trudnych i biednych rodzin. Pod skrzydłami Domu Aniołów Stróżów jest ponad 600 dzieci, którym zapewniamy codzienną pomoc, opiekę i wychowanie oraz wsparcie psychologiczne i edukacyjne, a także pomoc w rozwiązywaniu problemów. Zebrane środki przeznaczymy na organizację wakacyjnego wyjazdu dla dzieci.

– To już kolejna edycja wydarzenia, które poprzez aktywne spędzanie wolnego czasu pozwala nam na zebranie funduszy nie tylko dla podopiecznych Domu Aniołów Stróżów, ale także dla podopiecznych innych katowickich organizacji pozarządowych. Dzięki zaangażowaniu sponsorów i uczestników Rajdu będziemy mogli zapewnić udany letni wypoczynek dużej grupie katowickich dzieci. – mówi Maciej Biskupski ze Stowarzyszenia Forum Katowic.

Karolina Skórka
Karolina Skórka

Prowadząca główne wydanie Śląskiej Opinii.