8 tygodni niespodzianek i obóz terapeutyczny dzieci z Aniołów

Przed nimi wspaniała przygoda, ale także dużo pracy – powiedziała Monika Bajka, prezeska stowarzyszenia Domu Aniołów Stróżów, żegnając dzieciaki jadące na obóz. 15 lipca podopieczni Aniołów spakowali plecaki i wyjechali w kierunku Międzybrodzia Bialskiego.

– Wiele dzieci z naszego stowarzyszenia mierzy się z poważnymi problemami, takimi jak brak samoakceptacji czy zachwiane poczucie bezpieczeństwa. Obóz terapeutyczny to dla nich szansa, żeby przyjrzeć się własnym emocjom pod okiem specjalistów – wyjaśnia Monika Bajka.

Uczestnicy obozu zostali zaangażowani w przygotowania do wyjazdu, m.in. tworzenie listy zakupów i pakowanie rzeczy na obóz.

– Dla części dzieci to pierwszy wakacyjny wyjazd w życiu. Przy okazji uczymy ich więc dobrej organizacji – dodaje prezeska Domu Aniołów Stróżów. 

Obóz nad Jeziorem Międzybrodzkim potrwa 10 dni. Dzięki wsparciu partnerów i darczyńców na letni wypoczynek wyjechało prawie 50 dzieci. Głównymi partnerami obozu są Fundacja ING Dzieciom i Węglokoks. – Anielskie Wakacje z Węglokoksem to już piękna, kilkuletnia tradycja. W okresie wakacyjnym podopieczni Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Młodzieży Dom Aniołów Stróżów, dzięki wsparciu naszej firmy, wyjeżdżają poza miejsce zamieszkania, co jest znakomita okazją do nabrania sił i energii na kolejne miesiące.  To dla nich bardzo ważne wydarzenie, na które zawsze z niecierpliwością czekają – powiedział Jarosław Latacz, kierownik Biura Marketingu i PR, Węglokoks S.A. 

Wyjazd podopiecznych Domu Aniołów Stróżów wsparli także: Forum Katowic, Metropolia GZM, Dobrynów, Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A., Katowice Airport, GPP Business Park, MPGO Recykling w Sosnowcu, Atal, Poszetka, Drogopol, Contrakt Katowice, Nord Partner, Metaltrade, Tramwaje Śląskie, DL Invest Group. 

Anielskie Lato 

Dom Aniołów Stróżów nie zapomina o dzieciach, które spędzają wakacje w mieście. Z myślą o nich ruszyła akcja Anielskie Lato.

– Przez cały lipiec i sierpień organizujemy bezpłatne warsztatym, zajęcia sportowe i artystyczne we wszystkich naszych placówkach. Zapraszamy do wspólnej zabawy w Katowicach, Chorzowie i Sosnowcu. – mówi Monika Bajka.

Każdy tydzień ma swój motyw przewodni. Wakacje zaczęły się od spotkania z 4 żywiołami, teraz trwa tydzień inspirowany życiem na wsi.

– Przed nami jeszcze m.in. tydzień kulinarny, baśniowy i zajęcia pod nazwą „tajemniczy ogród” – dodaje Monika Bajka.

W Anielskim Lecie mogą wziąć udział wszystkie dzieci, które nie wyjeżdżają na letni wypoczynek. Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku przez całe wakacje.

Więcej szczegółów o akcji na https://anioly24.pl/anielskie-lato-z-tauronem/ —

Karolina Skórka
Karolina Skórka

Prowadząca główne wydanie Śląskiej Opinii.