Bytomianie uratowali sarenkę 

Wydział Inżynierii Środowiska Urzędu Miejskiego w Bytomiu wraz z przedstawicielami firmy Konkret, która prowadzi kompleksową usługę ochrony zwierząt na terenie miasta, uratowali 6-tygodniową sarenkę porzuconą przy ul. Stolarzowickiej. Sarenka została przetransportowana do weterynarza, który udzielił jej pierwszej pomocy. Obecnie zwierzę przebywa w Ośrodku rehabilitacji i schronisku dla dzikich zwierząt w Mikołowie.

W poniedziałek, 30 maja firma Konkret, która ma podpisaną umowę z gminą Bytom na kompleksową ochronę zwierząt w mieście (zajmuje się m.in. pomocą dzikim, rannym zwierzętom), otrzymała zgłoszenie, że przy ul. Stolarzowickiej leży mała sarenka.

Niecałe sześć tygodni

Pracownicy firmy szybko pojechali na miejsce. Zwierzę leżało przemoczone i zmarznięte przy drodze, bez śladu przebywającej w okolicy matki. Sarenka zostało przewieziona do bytomskiej Przychodni Weterynaryjnej Mateusz Mazur. Lekarz przebadał ją, nakarmił mlekiem oraz podał glukozę. Badania wykazały, że sarna ma niecałe sześć tygodni.

Leśne Pogotowie

Następnie zwierzę zostało przewiezione do Leśnego Pogotowia, Ośrodka rehabilitacji i schroniska dla dzikich zwierząt w Mikołowie. Placówka pomaga dzikim zwierzętom, wymagającym rehabilitacji, jak również odchowania. Jeśli sarenka się usamodzielni, w przyszłości powróci do środowiska naturalnego.

Urząd Miasta Bytom

Obrazek domyślny
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@slaskaopinia.pl.