Gliwice: Miasto w rękach studentów

Rozpoczęły się IGRY – święto studentów Politechniki Śląskiej. Do piątku miastem będą rządzić żacy. Głównym punktem programu będą oczywiście koncerty pod gołym niebem, ale to nie jedyne atrakcje zaplanowane na najbliższe dni.

16 maja gliwickie juwenalia rozpoczęły się od występu Akademickiego Teatru Remont i jam session w Centrum Kultury Studenckiej „Mrowisko”. 17 maja będzie dniem gier – o godz. 17.00 rozpocznie się gra miejska (przy kampusie) oraz turniej planszówek (godz. 20.00, klub Spirala, ul. Pszczyńska 85). W środę studenci będą obchodzili Dzień Sportu. Emocjonującyym punktem programu jest zwłaszcza Kłodnica Challenge, czyli spływ kajakiem.  Wieczorem na tak zwanej łące igrowej w dzielnicy akademickiej odbędzie się wielkie grillowanie i kino pod chmurką (godz. 18.00).

To, co najlepsze, czyli koncerty, rozpoczną się w czwartek 19 maja. Ale zanim pod Areną Gliwice wpadniemy w wir zabawy, o godz. 16.00 nastąpi symboliczne przekazanie kluczy do miasta braci studenckiej przez władze miejskie, a uczestnicy IGRÓW w fantastycznych przebraniach, barwnym korowodem przejdą na miejsce imprezy. Między godz. 16.30 a 17.30 na trasie pochodu (Rynek -> ul. Zwycięstwa -> ul. Wyszyńskiego -> ul. Dworcowa – > ul. Dunikowskiego -> ul. Łużycka – > ul. Krzywoustego – > ul. Akademicka – > Arena Gliwice) wystąpią czasowe utrudnienia w ruchu drogowym. Kierowcy proszeni są o zachowanie szczególnej ostrożności.

19 maja pod Areną Gliwice, od godz. 17.30, wystąpią:

  • Borys LBD,
  • Lej Mi Pół,
  • Łydka Grubasa.

20 maja zabawę podczas IGRÓW od godz. 18.00 rozkręcą:

  • Stach Bukowski,
  • Lordofon,
  • Wojtek Szumański,
  • Video.

Wstęp wolny. Imprezę organizuje Samorząd Studencki Politechniki Śląskiej przy finansowym wsparciu Miasta Gliwice.

Urząd Miasta Gliwice

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@slaskaopinia.pl.